VI Ogólnopolski Festiwal Poetycki im. Kazimierza Furmana

Zbliża się kolejna edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Poetyckiego im. Kazimierza Furmana. Impreza odbędzie się 18-21 maja.

FurmanKę organizują od początku Agnieszka Kopaczyńska-Moskaluk i Beata Patrycja Klary przy współpracy z Miejskim Centrum Kultury. Chcą, żeby Gorzów istniał aktywnie na literackiej mapie Polski, by działy się tu tak popularne w kraju festiwale, które integrują środowisko i pozwalają ludziom pióra spotykać się i wymieniać poglądami. Przede wszystkim jednak robią to dla Kazimierza Furmana i pamięci o jego twórczości.


FurmanKowy rozkład jazdy:

Dzień I, 18 maja (czwartek)
18.00, Santocko - Odsłonięcie Ławeczki Kazimierza Furmana i wspólne czytanie jego wierszy

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka "Rodzinna Feta Teatralna"

Dzień Dziecka w Parku Róż.

Zapraszamy całe rodziny 4 czerwca do Parku Róż na "Rodzinną Fetę Teatralną". Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji będzie "SZAŁOWO KOMIKSOWO".

Na najmłodszych czekają dmuchańce, przejażdżki kucami, konkurencje sportowo - rekreacyjne, piekarnia dziecięca oraz wiele konkursów z nagrodami. Food Trucki urozmaicą piknik będzie można spróbować lodów własnej produkcji, shaków na bazie lodów, smoothies owocowo- warzywne, a dla tych co zgłodnieją proponujemy burgery, makarony, fingerfood.

ZAPRASZAMY!

Organizatorzy - Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejskie Centrum Kultury, Teatr im. Juliusza Osterwy

Majówka w Parku Róż

Co robić w mieście, w majówkę?

Zabierz dzieci, umów się ze znajomymi i wpadnij do ulubionego parku Gorzowian, do Parku Róż na festynowe atrakcje. Niebanalne kulinaria serwowane z food trucków dostarczą energii do przejażdżek kajakiem, na kucach, do udziału w koncertach MAJOS SQUAD i KRAKÓW STREET BAND, Orkiestry OSP SIEDLICE czy do podziwiania rewii dziecięcej ALUZJA i innych występów. Rozruszaj się z PURE JATOMI! Nie zapomnieliśmy o seniorach dla których zagra KAPELA RETRO, po której zaprosimy na „dancing pod chmurką”.

Dla koneserów kino plenerowe zaprezentuje „FRAPY 2016”.

Zapoznajcie się z programem przygotowanym przez Miejskie Centrum Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji przy udziale MOS-Kino 60 krzeseł.

ZAPRASZAMY!

Czytaj więcej...

Alte Kameraden 2017

Po raz 11-ty będziemy mogli posłuchać i podziwiać widowiskowe orkiestry. Tym razem gościmy zespoły z Węgier, Litwy, Ukrainy, Czech, z Niemiec i oczywiście z Polski. Festiwal ruszy 20 maja o godzinie 15:30, dosłownie i w przenośni, paradnym przemarszem ze skrzyżowania ul. Chrobrego i ul. 30 stycznia na Plac Grunwaldzki . Tam nastąpi oficjalne otwarcie Spotkań. O godzinie 18:00 delegacje orkiestr złożą kwiaty pod tablicą upamiętniającą kompozytora, Carla Teike – patrona Festiwalu. Dzień później, od godziny 14:00 rozpoczną się koncerty w Parku Wiosny Ludów (Park Róż) i potrwają co najmniej do godziny 19:00.

Czytaj więcej...

kresoviana 2017

Koncerty Jubileuszowych - XXV Spotkań Wykonawców Piosenki Kresowej im. Piotra Frankowa "Kresoviana 2017" odbędą się na urokliwiej Scenie Letniej Teatru im. Juliusza Osterwy.

Gościem specjalnym Festiwalu będzie duet bandurzystek z Równego na Wołyniu, Ireny i Natalii Jewtuszok. W wydarzeniu weźmie także udział około 30 zespołów, grup śpiewaczych, chórów, duetów i solistów z regionu lubuskiego i województw ościennych.

27 maja 2017 godzina 11:00

Wstęp wolny.

Lubuska Gala Taneczna

Lubuska Gala Taneczna jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2017 realizowanego w województwie lubuskim. Operatorem programu jest Regionalne Centrum Animacji Kultury, a organizatorem etapu powiatowego Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp.

Do udziału w spotkaniach zapraszamy dziecięce i młodzieżowe zespoły prezentujące różne formy taneczne w trzech kategoriach wiekowych:
- od 9 do 12 lat,
- od 13 do 16 lat,
- powyżej 16 lat.
W przypadku grup mieszanych przynależność do kategorii wyznacza wiek większości uczestników grupy.

Eliminacje powiatowe dla miasta Gorzowa Wlkp. odbędą się 18 maja 2017 r. (czwartek) o godz. 16.00 w Miejskim Centrum Kultury przy ul. Drzymały 26.
Zgłoszenia do udziału w konkursie należy przesyłać do 15 maja 2017 r. pod adresem:

Miejskie Centrum Kultury, ul. Drzymały 26, 66-400 Gorzów Wlkp.,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
na załączonej karcie uczestnika.

Dodatkowe informacje: MCK, tel. 95 722 30 65 (p. Konrad Stala).

Do pobrania:
Regulamin
Formularz zgłoszeniowy

Lubuska Gala Teatralna

Lubuska Gala Teatralna jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2017 realizowanego w województwie lubuskim. Operatorem programu jest Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze, a organizatorem etapu powiatowego Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp.

Do udziału w spotkaniach zapraszamy teatry działające w szkołach, domach kultury oraz innych instytucjach zajmujących się edukacją teatralną dzieci i młodzieży, skupiające uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W spotkaniach mogą uczestniczyć teatry prezentujące różnorodne formy teatralne niezależnie od konwencji.

Lubuska Gala Teatralna jest przedsięwzięciem, które odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych:
Scena Dziecięca (zespoły złożone z uczniów szkół podstawowych),
Scena Młodzieżowa (zespoły złożone z uczniów gimnazjów).
Spektakl przygotowany przez uczniów w różnym wieku bierze udział w tej kategorii, z której jest większość uczniów w grupie.

Czytaj więcej...

Spektakl retro
premiera - październik 2014

Cofnijmy się w czasie. Tak sto i jeszcze kilka lat. Cóż wtedy się działo?

Włodzimierz Iljicz Lenin przybył do Krakowa z odczytem, w Paryżu odbyła się premiera baletu „Święto Wiosny” z muzyką Igora Strawińskiego. W 1913 Tybet ogłosił niepodległość, a Brytyjczycy gwarantowali, że Chińczycy nie wejdą tam ponownie. W 1913 wynaleziono krzyżówkę i zamek błyskawiczny, w Rosji pobudowano kolej transsyberyjską a w Stanach autostradę przez cały kontynent.

O tych i innych doniosłych, trwałych i nietrwałych wyczynach historii opowiemy w spektaklu. Jednak przede wszystkim bohaterami będą wschodzące gwiazdy kina – „tej najważniejszej ze sztuk”, która właśnie się rodzi. Podglądając Filipa i Flopa, śledzimy ewolucję ikon filmu niemego, które wymyślają swoją artystyczną drogę: komedię slapstickową. W 1913 roku świat wyglądał zupełnie inaczej, jednak bardzo podobnie. Coś wisiało w powietrzu i - choć nikt się nie spodziewał - wybuchło ...

Prawie (dokładnie) jak dziś. Czytaj więcej...

Pierwsza edycja Festiwalu DYM

Pierwsza edycja Festiwalu DYM zaprezentuje czołowych artystów związanych z polską sceną niezależnej muzyki elektronicznej. Koncerty wybrzmią podczas trzech etapów każdego dnia w kilku lokalizacjach

PIĄTEK 12.05
Przejście podziemne przy ul. Walczaka 20:00-21:00
Arsenał Kultury (Wełniany Rynek 18, wejście od ul. Strzeleckiej) 21:30-23:00, wstęp: 10 PLN

SOBOTA 13.05
Taras na bulwarze wschodnim 20:00-21:00
Arsenał Kultury (Wełniany Rynek 18, wejście od ul. Strzeleckiej) 21:30-23:00, wstęp: 10 PLN

Obydwa dni Festiwalu zakończą działania w CKN Centrala (ul. Spichrzowa 1) 23:00 – 5:00

Spotkanie z Rafałem Gawinem

FurmanKa w drodze - spotkanie z Rafałem Gawinem

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na spotkanie z poetą Rafałem Gawinem, które odbędzie się 20 kwietnia 2017 (czwartek) o godzinie 18.00 w klubie kultury Jedynka, ul. Chrobrego 9.

Rafał Gawin - ur. 1984, poeta, krytyk, redaktor czasopisma "Arterie", animator kultury. Publikował w "Gazecie Wyborczej", "Dzienniku Łódzkim", "Odrze", "Tyglu Kultury", "Opcjach", "Kresach", "Ricie Baum", "eleWatorze", "Frazie", "Portrecie", "Wyspie", "Wakacie", "Cegle" oraz innych periodykach. Mieszka w Łodzi. Prowadzi blog gawin.libert.pl. Jego poezja to rodzaj polemiki, gry z czytelnikiem. Jest nowoczesna w swoim charakterze i przyciąga czytelników.

Czytaj więcej...

Spotkania ze sztuką - Od akademii do impresji

Studio Plastyki - Inkluzywna Pracownia Edukacji Artystycznej MCK, ul. Chrobrego 13, zaprasza 25 kwietnia 2017 r. (wtorek) o godz. 17.00 na wykład z cyklu Spotkania ze sztuką - pt. "Od akademii do impresji".

Okres akademizmu w malarstwie trwał od XVII do XIX wieku, kiedy to następują znaczące zmiany w strukturach społecznych, świadomości mieszkańców rozwijających się miast oraz następuje znaczący rozkwit przemysłu i nauki. Wraz z tymi zmianami uwidacznia się też inne spojrzenie artystów na proces malarski i motywy twórczości. Wyraźne zmiany dotyczą techniki, narzędzi malarskich, ale przede wszystkim zasad tworzenia obrazów. Konsekwencje tej rewolucji artystycznej możemy obserwować również w sztuce współczesnej.

Czytaj więcej...

Wesołych Świąt

SPOTKANIA Z OFF TEATREM

19.05.2017 Sala widowiskowa MCK
Godzina 20:00, wstęp wolny !

 

„ OCALAŁY” – Teatr Poświęcony (Katowice)

Ocalały to opowieść jak wiele innych historii rozgrywających się na świecie. Poszukiwanie samego siebie, swojego miejsca na Ziemi. To uwikłanie człowieka w kontakty z innymi ludźmi mniej lub bardziej podobnymi do nas i do mas codzienności.

Autor tekstu, reżyseria, autor adaptacji, scenografia : Anonimowy Pochlebca.

Czytaj więcej...

Niezwykły koncert w Amfiteatrze!

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na koncert gwiazdy... której nie zdradzimy aż do pierwszych taktów ze sceny.

Artyści przyjadą pojazdami ze specjalnie przyciemnianymi szybami, a próba odbędzie się w absolutnej ciszy, żeby do końca nie zdradzić o kogo chodzi.

Bilety w cenie 160 zł od poniedziałku w sprzedaży w kasach Amfiteatru.

Organizatorzy wahają się jeszcze czy ujawnić datę i godzinę koncertu ,czy także trzymać ją do ostatniej chwili w tajemnicy.

Spotkanie autorskie z Justyną Koronkiewicz

Spotkanie autorskie z Justyną Koronkiewicz, promocja jej nowej książki pt. "Szamanka"
4 kwietnia 2017 (wtorek) godzina 18.00
Klub kultury MCK Jedynka, ul. Chrobrego 9
Prowadzenie: Beata Patrycja Klary
Wstęp wolny.

Justyna Koronkiewicz to tegoroczna laureatka Srebrnego Pióra za debiut literacki w Lubuskich Wawrzynach 2016. Związana z Sulęcinem, obecnie mieszka w Polanicy Zdroju. Debiutancka książka poetycka "Szamanka" to wyjątkowy typ poezji. Zwarta opowieść o kobiecie z krainy czarów, mądrości i natury przenosi czytelnika w swoisty świat magii. Opowieść poetki świetnie wpisuje się w mitologię widzenia natury i ludzkiego bytu. W obrazowym, pełnym zmysłowości języku uwodzi czytelnika do krainy tajemniczych roślin, zwierząt i zjawisk.

Czytaj więcej...

Nocny Szlak Kulturalny 2017

Kultura nie jest licencjonowana, a sztuka przejawia się w zaskakująco wielu miejscach, formach i kreacjach. Po raz 9 stowarzyszenia i fundacje, formalne i nieformalne grupy artystyczne, kluby i instytucje kultury zapraszamy do współorganizacji Nocnego Szlaku Kulturalnego.

Na zgłoszenia czekamy do 18 maja.

Zasady uczestnictwa i karty do wypełnienia znajdziecie na www.nsk.mckgorzow.pl

 Kresoviana 2017

Jubileuszowe - XXV Spotkania Wykonawców Piosenki Kresowej im. Piotra Frankowa "Kresoviana 2017" będą miały szczególną oprawę. Koncerty odbędą się na urokliwiej Scenie Letniej Teatru im. Juliusza Osterwy. Gościem specjalnym Festiwalu będzie duet bandurzystek z Równego na Wołyniu, Ireny i Natalii Jewtuszok. Do 30 kwietnia czekamy na zgłoszenia uczestników.

Do pobrania:
Karta zgłoszeniowa
Regulamin

Chór Cantabile „Chwalebna Droga Krzyżowa”

Chór Cantabile pod dyrekcją Jadwigi Kos włącza się po raz kolejny koncertem oratoryjnym „Chwalebna Droga Krzyżowa” w czas oczekiwania Wielkiejnocy służący rozważaniom, które za sprawą piękna oratoryjnej muzyki pocieszą i ukoją nasze serca .

Oratorium „Chwalebna Droga Krzyżowa” na chór, solistów, instrumenty perkusyjne i recytatywy jest dziełem współczesnego kompozytora Stanisława Szczycińskiego. Powstało w 2010 r. z inspiracji ikonowych obrazów Drogi Krzyżowej pędzla Leszka Zadrąga, wykonanych dla kościoła p.w. św. Huberta w Zalesiu Górnym. Wzorowane na ikonach obrazy skłaniają do przeżycia Drogi Krzyżowej jako dojścia Chrystusa do chwały Zmartwychwstania. Unikatowe tytuły stacji służą szczególnemu postrzeganiu cierpienia Chrystusa. Oratorium „Chwalebna Droga Krzyżowa” Tekst oratorium stanowią cytaty z Pisma św., a muzyka wzorowana jest na chorale gregoriańskim, muzyce bizantyjskiej, polifonii renesansowej, śpiewach cerkiewnych, muzyce ludowej i medytacyjnych śpiewach z Taize. Czytaj więcej...

Arsenał Kultury

Czekają nas zmiany i wyzwania. Decyzją Prezydenta Miasta, Jacka Wójcickiego w obiekcie i na posesji dawnej „Przemysłówki” (wzniesionego w 1970 roku biurowca przedsiębiorstwa GPBP) swoją siedzibę mają znaleźć Miejskie Centrum Kultury oraz Miejski Ośrodek Sztuki . Realizację idei „Arsenał Kultury” rozpoczęto 14 lutego br. ogłoszeniem konkursu architektoniczno -urbanistycznego na koncepcję przebudowy wraz z rozbudową budynku przy ul. Wełniany Rynek 18. Prace można składać do 6 czerwca 2017 r. Nagrodą główną, w cieszącym się ogromnym zainteresowaniem konkursie jest 100 000,00 zł. Panu Dariuszowi Górnemu - architektowi miejskiemu (organizuje procedurą konkursową) przekazaliśmy listę naszych potrzeb kubaturowych i optymalnych rozwiązań architektonicznych. Przedstawiciele instytucji wezmą udział w pracach zespołu konsultującego realizację inwestycji. Będziemy na bieżąco informować co słychać w „Arsenale...”. Jeszcze przed rozpoczęciem prac zaprosimy Was do obiektu na szereg zaskakujących wydarzeń artystycznych.

Bieżące informacje pojawiać się będą od dziś w zakładce Aktualności/Arsenał Kultury

Warsztaty filcowania - jajka wielkanocne

Inkluzywna Pracownia Edukacji Artystycznej Miejskiego Centrum Kultury zaprasza na warsztaty filcowania metodą na sucho jajek wielkanocnych. Uczestnicząc w warsztatach masz niepowtarzalną szansę na rozbudzenie wyobraźni i kreatywnego myślenia oraz miłe spędzenie czasu w gronie osób o podobnych zainteresowaniach.

Zapewniamy niezbędne materiały i narzędzia, a wykonane ozdoby uczestnicy zabiorą ze sobą.

Warsztaty odbędą się w Inkluzywnej Pracowni Edukacji Artystycznej
Miejskiego Centrum Kultury
ul. Chrobrego 13
30 marca 2017 r. o godz. 17:00.

Zgłoszenia oraz dodatkowe informacje tel. 95 739 0007
Koszt uczestnictwa bezpłatny.

Dni Gorzowa 2017

Rok 2017 to czas, kiedy obchodzimy Jubileusz 760-lecia Miasta. Zapraszamy do uświetnienia obchodów poprzez czynny udział w Dniach Gorzowa 2017. Czekamy na Wasze zgłoszenia za pomocą Karty. Liczymy na Wasze zaangażowanie i pomysły nie ukrywając, że 760 lat zobowiązuje. Premiowane będą inicjatywy nawiązujące do historii Gorzowa i zawierające kontekst historyczny, ale też nie uciekajmy od teraźniejszości, a przede wszystkim przyszłości naszego Miasta. Zgłoszenia przyjmujemy do 7 kwietnia.

Karta zgłoszeniowa do pobrania: kliknij

760-lecie Gorzów Wielkopolski

Pro Arte

Lubuski Konkurs Recytatorski jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2017 realizowanego w województwie lubuskim. Operatorem programu jest Regionalne Centrum Animacji Kultury, realizatorami - organizatorzy etapów powiatowych: samorządy lokalne, domy, ośrodki i centra kultury. PRO ARTE 2017 to cykl prezentacji artystycznych organizowanych na poziomie gminnym, powiatowym i wojewódzkim.

Konkurs jest imprezą otwartą dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa lubuskiego. Realizowany jest w trzech grupach wiekowych:

Czytaj więcej...

Wiersze Lubuszan kwitną na wiosnę

Park Róż - 20 marca 2017 (poniedziałek) godz. 16.00
Organizatorzy wydarzenia: Beata Patrycja Klary, Miejskie Centrum Kultury, Koło Gospodyń Miejskich

Od zawsze literatura łączyła ludzi. Poezja jako najbardziej wymagająca odmiana literatury jest zjawiskiem niszowym. Dlatego warto o poezji mówić, warto poezję pokazywać i do niej zachęcać. Taki właśnie cel ma zaproponowana przez Beatę Patrycję Klary akcja „Wiersze Lubuszan kwitną na wiosnę”. Może w tym projekcie wziąć udział każdy lubuski literat - wystarczy, że prześle na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. jeden swój wiersz. Wiersze te zostaną wydrukowane i zalaminowane, co uczyni je odpornymi na kapryśną wiosenną pogodę.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Łucją Fornalczyk-Fice

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na spotkanie autorskie z Łucją Fornalczyk-Fice i promocję jej nowej książki pt. "Boska matryca".

Łucja Fornalczyk-Fice - ur. w 1952 r. w Krzyżu Wlkp. Z zawodu chemik. Zadebiutowała na łamach czasopisma "Własnym Głosem" wydawanego przez Radę Krajową Robotniczych Stowarzyszeń Twórców Kultury w Warszawie.

Czytaj więcej...

Pro Arte

Idea: gminne, powiatowe i wojewódzkie prezentacje twórczości solistów oraz dziecięcych i młodzieżowych zespołów muzycznych, realizowane w województwie lubuskim przez Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze oraz lokalnych partnerów.

Cel: diagnoza, integracja i promocja twórczości muzycznej dzieci i młodzieży ponadto integracja uczestników i podmiotów współrealizujących program.

Program Promocji Twórczych Działań Artystycznych Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2017 Lubuski Festiwal Piosenki - "Scena Dziecięca" i "Scena Młodzieżowa"
Eliminacje powiatowe dla wykonawców z miasta Gorzowa Wlkp.

Czytaj więcej...

W kobiecym kręgu

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na kolejne spotkanie "W kobiecym kręgu".

Z KOBIECOŚCIĄ MI DO TWARZY

Być kobietą ... co to właściwie dla Ciebie oznacza? Wyzwolona? Niezależna? Zołza? Ciepła kobietka? Opiekuńcza?
Stań się kobietą jaką pragniesz być :)

16 marca 2017, Godz. 17.00, Amfiteatr Miejskiego Centrum Kultury ul. Drzymały
Tel. 95 739 00 07

Slam poetycki

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na Slam poetycki, który odbędzie się w sobotę, 25 lutego 2017 r. o godz. 20.00, w ramach cyklu FurmanKa w drodze.

Zasady regulaminowe:
1. Zgłoś się do organizatora i zapisz na listę (zapisy 60 minut przed spotkaniem).
2. Masz 3 minuty na zaprezentowanie własnego utworu.
3. Nie możesz używać rekwizytów ani instrumentów. Czytaj więcej...

Studio Plastyki - Inkluzywna Pracownia Edukacji Artystycznej MCK przy ul. Chrobrego 13 zaprasza 21 marca 2017 r. (wtorek) o godz. 17.00 na wykład pt. "Sens, znaczenie sztuki" z cyklu Spotkania ze sztuką.

Wielu współczesnych artystów i filozofów zadaje jeszcze pytanie o sens sztuki, zwłaszcza w obecnie gwałtownie zmieniającym się świecie pojęć, pojawiających się idei czy ideologii. Różnice w określaniu sensu sztuki uwidaczniają się wraz z kolejnymi pokoleniami twórców i odbiorców wchodzących na rynek sztuki. Pytania o autonomię sztuki oraz artysty stają się zasadniczym odniesieniem do wartości dzieła. Sztuka jako określenie obecnie funkcjonuje niemal wszędzie, jednak sens czy
znaczenie sztuki staje się mniej istotnym i obcym.

O potrzebie poszukiwania znaczenia czy sensu sztuki mówić będzie ceniona w środowisku artystka Klara Rawicz-Lipińska w autorskim wykładzie ilustrowanym. Udział w spotkaniu polecamy ludziom kultury, uczniom, studentom oraz wszystkim, dla których wartość kultury nie odnosi się tylko do medialnych haseł.

Wstęp wolny.
Zapraszamy!

Projekt 760

W marcu w gorzowskich szkołach podstawowych wystartuje Projekt 760. Będzie to jedna z propozycji w ramach obchodów 760-lecia Gorzowa.

Od marca w 16 gorzowskich szkołach podstawowych kilkuset uczniów klas I-III zostanie zaangażowanych w tworzenie tekstów i muzyki do piosenek z okazji 760-lecia miasta. Tematem przewodnim będzie ich spojrzenie na swoje miasto i na osiedle/dzielnicę, w której mieszkają. W sumie powstanie 16 piosenek o Gorzowie. Nad warstwą muzyczną piosenek czuwać będą muzycy związani z zespołem Żółte Kalendarze - Magdalena Turłaj, Maurycy Kiebzak-Górski oraz Wojciech Brożek, który poprowadzi warsztaty. Realizatorem projektu jest Miejskie Centrum Kultury.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Miejskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w 62. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim.

Eliminacje powiatowe dla wykonawców z miasta Gorzowa Wlkp. odbędą się 22 marca 2017 r. (środa) o godzinie 17.00 w Klubie Kultury Jedynka MCK, ul. Chrobrego 9.

Konkurs jest imprezą otwartą - mogą w nim uczestniczyć uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i dorośli. Warunkiem udziału jest przygotowanie repertuaru, który nie był prezentowany w poprzednich OKR. Wykonawca może reprezentować tylko jedną instytucję. Konkurs prowadzony będzie w formie czterech odrębnych turniejów: recytatorskiego, poezji śpiewanej, teatrów jednego aktora oraz "wywiedzione ze słowa".
Organizatorem OKR jest Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie, eliminacje powiatowe dla wykonawców z miasta Gorzowa przeprowadzi Miejskie Centrum Kultury.
Przegląd wojewódzki odbędzie w kwietniu 2017r. w Żarach.

Czytaj więcej...

Zmień rozmiar czcionki

A- A A+

Zmień wygląd:

Szukaj nas także na

Sponsorzy

Hotel Mieszko

 

Tapparella

Partnerzy

Gorzów Przystań

 

Kultura Dostępna

 

LubuskieKultura.pl

 

MZK Gorzów Wlkp.

 

Karta Dużej Rodziny

 

InfoKiosk w Galerii Askana

 

Fundacja Ad-Rem

 

Teatr im. Juliusza Osterwy