Spotkania z OFFTeatrem - rozpoczęcie roku teatralnego w MCK

Miejskie Centrum Kultury zaprasza wszystkich wielbicieli teatru na Spotkania z OFFTeatrem (dawniej MiniKonfrontacje Teatralne), które odbędą się w piątek, 29 września 2017 r. o godzinie 19.00 w sali widowiskowej MCK przy ul. Drzymały 26.

Spotkania z OFFTeatrem rozpoczniemy monodramem „MOKRY„ w wykonaniu Benedykta Waszaka z Dębna. Benek wziął na warsztat sceniczny tekst Anatola Wierzchowskiego i zmienił to na swój dla siebie zrozumiały sposób. Jednocześnie jest to jego pierwsza poważna reżyseria.

Spektakl raczej nie dający nadziei, gdyż w życiu zdarzają się sytuacja kończące się tragicznie. Jest to opowieść o człowieku, który zapada się sam w sobie... To tyle...

Jak zawsze wstęp wolny.

Pracownia piosenki ciekawej

Pracownia piosenki ciekawej to miejsce, w którym:

- rozwiniesz swoje pasje i talenty,
- nauczysz się tworzyć własne kompozycje muzyczne (przekonacie się, że nie jest to trudne!),
- spotkasz się z doświadczonymi muzykami, którzy będą służyć dobrą radą,
- nie trzeba być wirtuozem,
- mile widziani są zarówno amatorzy, jak i uczniowie szkół muzycznych (lub kółek zainteresowań),
- bez ograniczeń wiekowych,
- będziemy bazować na kreatywności.

Czytaj więcej...

Oferta pracy: Specjalista ds. mediów interaktywnych.

Oferta pracy Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie Wielkopolskim

W chwili obecnej poszukujemy kandydata na stanowisko: Specjalista ds. mediów interaktywnych.

Szczegóły:
http://bip.mckgorzow.pl/index.php?id=148&p=28

Nauka gry na instrumentach

Klub kultury Jedynka przy Miejskim Centrum Kultury ogłasza zapisy dzieci w wieku od 10 lat na naukę gry na instrumentach (mandolina, gitara).

Wszystkich chętnych zapraszamy w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do klubu Jedynka przy ul. Chrobrego 9. Zajęcia są bezpłatne.

Warsztaty prowadzi Anna Kamczyc.

Jerzy Griga - "Na przełomie kolorów"

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Jerzego Grigi "Na przełomie kolorów", który odbędzie się w sobotę, 16 września o godz. 16.00 w galerii klubu kultury Jedynka przy ul. Chrobrego 9.

W ostatnich pracach Jerzego Grigi daje się odczuwać drgające powietrze, temperaturę, podmuchy wiatru czy odgłosy przyrody zamienione na płynące plamy, rozedrgane uderzenia pędzla czy świetliste kolory.

Czytaj więcej...

Miejskie Centrum Kultury zaprasza młodzież i osoby dorosłe na naukę tkactwa artystycznego (tkanie na ramach tkackich). Sekcja jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych.

W czasie zajęć uczestnicy uczą się tkania na ramach tkackich używając różnych materiałów. Zajęcia mają przygotować do samodzielnej pracy twórczej w zakresie tkaniny artystycznej.

Podczas zajęć przekazywane są uczestnikom następujące informacje i umiejętności: podstawy tkactwa artystycznego, technika zakładania osnowy na ramy tkackie, praktyczna nauka tkania, praca z wełną oraz innymi materiałami tkackimi (papier, sizal, patyki), nauka splotów tkackich, projektowanie przyszłej tkaniny.

Czytaj więcej...

dym2

Lokalna oficyna wydawnicza dym oraz MCK Gorzów mają ogromną przyjemność zaprosić Was na drugą odsłonę Dym Festival . Dwudniowe wydarzenie odbędzie się w kilku nietypowych lokalizacjach. Festiwal rozpoczniemy od projekcji filmu Radosława SirkoPogłos / Reverberation. 2015 art documentary, a następnie swoje autorskie koncerty oraz dj sety zaprezentują artyści z czołówki Polskiej sceny niezależnej oraz 2 projekty z Czeskiej Pragi.

Festiwal odbędzie się w ramach obchodów 760 lat miasta.

Czytaj więcej...

ZESPÓŁ TAŃCA LUDOWEGO „GORZOWIACY” działający przy Miejskim Centrum Kultury w Gorzowie Wielkopolskim ogłasza nabór młodzieży do sekcji tanecznej.

Wszystkich chętnych zapraszamy:
18, 21, 25 i 28 września 2017
(oraz wszystkie poniedziałki i czwartki października)
o godz.17.15 do MCK „Zawarcie”
ul. Wawrzyniaka 66A
w Gorzowie Wlkp.

ZTL „Gorzowiacy” od 39-lat prezentują polskie tańce ludowe i narodowe na krajowych i międzynarodowych festiwalach folklorystycznych (m.in. w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Turcji, Rumunii, Rosji, Czechach, Egipcie, Portugalii, Bułgarii, we Włoszech na Sardynii i Sycylii oraz na Cyprze i na Węgrzech.

Koniec Lata Party

Koniec Lata Party to impreza spinająca sztandarowe letnie miejskie imprezy plenerowe, czyli:
MOTO Racing SHOW
FIM Speedway Grand Prix
Sportowe Pożegnanie Wakacji Gorzów Wlkp.
oraz
Animalia 2017

Program:
Koniec Lata Party 2017 Scena Plenerowa - Nadwarciańskie Błonia

25.08. Piątek
godzina 22:00 - 23:10 LemON
godzina 23:20 - 24:10 O.S.T.R.
godzina 0:20 - 01:30 Łobuzy

26.08 Sobota
godzina 12:00 - 18:00 V Edycja Sportowego Pożegnania Wakacji
godzina 20:30 - 21:50 Natalia Nykiel
godzina 22:00 - 22:50 Endrju
godzina 23:00 - 0:10 Czadoman

Czytaj więcej...

Nowy sezon kulturalno-dydaktyczny Studia Plastyki

Studio Plastyki Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp., ul. Chrobrego 13, rozpoczyna XXXI sezon dydaktyczno-kulturalny.

Zebranie organizacyjne grupy rysunkowej i malarskiej odbędzie się 4 września 2017 r. o godzinie 17.00.

Spotkanie organizacyjne oraz zajęcia z fotografii dla grupy początkującej odbędą się 6 września o godzinie 17.00.

Zebranie organizacyjne i pierwsze zajęcia grupy fotograficznej Azyl-Art o profilu zaawansowanym odbędą się 8 września o 17.00.

Czytaj więcej...

Warsztaty Teatralne

Masz już jakieś doświadczenia sceniczne, interesuje Cię aktorstwo albo szukasz nowych inspirujących doświadczeń? Warsztaty improwizacji dla osób w wieku 14 – 19 lat odbędą się w Miejskim Centrum Kultury, w dniach 14-15.08. Są nieodpłatne, ale żeby się dostać napisz do niedzieli (13.08) , do godziny 18:00 (na profilu MCK) kilkuzdaniową wiadomość podając wiek, imię i nazwisko, i argumenty - dlaczego właśnie Ciebie powinniśmy zaprosić.

Zajęcia poprowadzi krakowski aktor, Krzysztof Piątkowski (teatr im. J. Słowackiego, teatr Stu).

https://www.facebook.com/krzysztofpiatkowskiaktor

Scena na scenie - SORRY BOYS

SORRY BOYS "Scena na scenie" Amfiteatr MCK.
1.09.2017, godz. 20:30
bilety 20zł

Zespół powstał w Warszawie z inicjatywy Tomasza Dąbrowskiego i Piotra Blaka, do których dołączyła charyzmatyczna wokalistka Bela Komoszyńska. Ich debiutancka płyta „Hard Working Classes” ukazała się jesienią 2010 roku i zebrała znakomite recenzje. Kolejne wydawnictwo Sorry Boys, „Vulcano” ujrzało światło dzienne trzy lata później i zostało uznane za jeden z najlepszych polskich albumów 2013. Album ugruntował pozycję zespołu jako nowatorskiego i niebojącego się sięgać po nieoczywiste rozwiązania muzyczne.

Czytaj więcej...

Scena na scenie - SORRY BOYS

ŻÓŁTE KALENDARZE, ORZEŁ I RESZKA "Scena na scenie" Amfiteatr MCK.
22.09.2017, godz. 20:30
bilety 15zł

ORZEŁ I RESZKA.
Nowy duet gorzowskich muzyków, dobrze znanych fanom piosenkowej elektroniki tworzą Magdalena „Karotka” Turłaj ( eks Kawałek Kulki, Wakacje, Drekoty, ) i Maurycy Kiebzak Górski ( eks Creska, UL/KR ). To czego nie sfinalizowała Karotka projektem solowym, a wykracza poza stylistykę Żółtych Kalendarzy ( aktualnie ich macierzystego zespołu) znalazło wyborne ujście. Wyjątkowy wokal, brawurowe linie melodyczne wsparte dopracowanymi bitami i gustownymi aranżacjami są znakiem rozpoznawczym projektu. Uwaga, uwodzą !

Czytaj więcej...

JAZDA COOLTURALNA  2017

Jazda coolturalna 31 lipca-18 sierpnia 2017

To już 9 edycja  wakacyjnych otwartych  warsztatów  artystycznych dla dzieci i młodzieży  prowadzonych przez trzy tygodnie w różnych punktach miasta, codziennie od godz. 10:00 do 14:00. Zapewniamy wesołą atmosferę, pomysłowe  „antynudy” i świetnych prowadzących.

Pierwszy tydzień
31.07 – 4.08 Jazda teatralna

W tym roku Jazdę rozpocznie tydzień teatralny. Zabawa polegać będzie na budowaniu scenografii, pisaniu dialogów, reżyserowaniu i wystawieniu skeczu o najbliższej okolicy. Wszystko to pod okiem aktorów i z wykorzystaniem zabawnych wprawek aktorskich.

Drugi tydzień
7.08 – 11.08 Eko jazda

Zajęcia z majsterkowania z wykorzystaniem  „niepotrzebnych” przedmiotów, eksperymenty i zabawy związane z dbałością o środowisko i ekologią.

Trzeci tydzień
14.08- 18.08 Jazda taneczna

Pod okiem doświadczonych instruktorów ze szkół tańca „Dance Mix” i Ready to Freak  będziecie mieli możliwość poćwiczyć układy taneczne w różnych  nowoczesnych  stylach związanych z hip hop`em. Czytaj więcej...

Scena na scenie

Do Amfiteatru MCK wraca w lipcu cykl koncertów „Scena na scenie”. Jako, że nasze miasto obchodzi 760-lecie oddaliśmy pole głównie gorzowskim artystom. Jedynie koncert inaugurujący obsadzi The Dumplings - zespół o który zabiegaliśmy od dwóch lat. Na te szczególne, klimatyczne i cieszące uznaniem koncerty wprowadzamy w tym roku niewielką odpłatność.

22.07, godz. 21:00 z cyklu "Scena na scenie"
PRZEMEK RAMINIAK QUARTET

Gorzowski pianista jazzowy poruszający się w stylistyce fusion, z elementami acid i smooth jazzu, współtwórca RGG . Od 2015 roku występuje i nagrywa z zespołem który firmuje własnym nazwiskiem.

Czytaj więcej...

Maryla Rodowicz oraz Bajm – koncerty z cyklu „Razem dla Katedry”

W koncertach „Razem dla Katedry” wezmą udział artyści, którzy mieli wystąpić podczas Dni Gorzowa, zaplanowanych na 1 i 2 lipca. Ich występy miały uświetnić obchody jubileuszu 760-lecia posiadania praw miejskich przez Gorzów Wielkopolski.

Dni Gorzowa zostały odwołane - 1 lipca wybuchł pożar w symbolu miasta, wybudowanej w XIII w. katedrze.

Artyści, którzy nie mogli wystąpić podczas Dni Gorzowa zgodzili się wystąpić w innych, dogodnych terminach.

Czytaj więcej...

Bamberka 2017

W dniach 27-28 października w Miejskim Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp. odbędzie się IX Ogólnopolski Festiwal Monodramów i Teatrów Małych Form Bamberka 2017.

Bamberka to jedyny festiwal w Gorzowie przybliżający widzom taki rodzaj teatru nieinstytucjonalnego. Z roku na rok cieszy się on coraz większym zainteresowaniem ze strony uczestników, jak i publiczności. Teatr to sztuka przeżywania emocji, wrażeń i percepcyjnych doznań. Jedyna w swoim rodzaju.

Zapraszamy zespoły działające na gruncie teatru niezależnego, poszukującego i offowego.

Do pobrania:
KARTA ZGŁOSZENIOWA
REGULAMIN

Denar Gorzowski

Przy Spichlerzu w trakcie Dni Gorzowa , każdy z uczestników uroczystości będzie mógł nabyć, a nawet wybić w przygotowanej na tę okazję mennicy, pamiątkowy denar gorzowski. Średniowieczni mincerze przybliżą zainteresowanym dawne techniki mennicze oraz podzielą się wiedzą dotyczącą historii pieniądza w dziejach Landsberga /Gorzowa. Na monecie, nawiązującej do średniowiecznych tradycji miasta, znajduje się orzeł wzorowany na pieczęci miejskiej z 1351 roku. Sama nazwa denar jest również nawiązaniem do monety, która funkcjonowała w obiegu, w okresie powstawania miasta.

Kino po zmroku

Zapraszamy na 5 seansów „Kina po zmroku”.

Wspólne z Miejskim Ośrodkiem Sztuki - Kinem 60 Krzeseł zorganizujemy je w Parku Róź - najlepszym z testowanych w ubiegłych latach miejsc. Tradycyjnie będzie czekało na Was 70 leżaków i miejsce na własne koce, krzesełka itp. sprzęty.

Uwaga - jeżeli pogoda uniemożliwi seanse (opady, silny wiatr) zostaną one przeniesione do sali widowiskowej MCK przy ul. Drzymały 26.

Czytaj więcej...

Dni Gorzowa 2017

PROGRAM DNI GORZOWA 2017

SCENA GŁÓWNA NA BŁONIACH NAD WARTĄ: 

30-06-2017
XXIX Romane Dyvesa 2017
START 20:00 + TRANSMISJA TVP2 LIVE
Mahala Rai Banda - ČAČI VORBA - TERNO - IŁO - DŽAMBO AGUŠEVI ORCHESTRA - Gipsy.cz ( OFFICIAL ) - Relu & The Zuralia Orchestra - Romanofesto

1-07-2017
16:00-16:30 BOOMBERSI
16:45-17:55 EastWest Rockers(Ras Luta)
18:10-19:10 Miuosh
19:20-20:20 Łobuzy
21:00-22:30 Bajm
DYSKOTEKA Z Radio Gorzów 95,6 FM

2-07-2017
15:00-15:55 Endrju
16:00-17:00 Czadoman
17:10-18:20 O.S.T.R.
18:35-19:40 Natalia Nykiel
20:00-21:00 LemON
21:30-22:30 Maryla Rodowicz

Czytaj więcej...

"Projekt 760"! Album z okazji 760 lecia miasta

Takiego albumu jeszcze nie było i pewnie długo,długo nie będzie! W sobotę długo oczekiwana premiera płyty "Projekt 760"! Album z okazji 760 lecia miasta nagrało około 300 uczniów. Na krążku znajdzie się 16 utworów.

Sesje nagraniowe odbyły się w marcu i kwietniu w 17 gorzowskich szkołach podstawowych. Podczas 2 godzinnych(!) spotkań młodzi wykonawcy tworzyli teksty do których następnie tworzyli melodie. Muzykę skomponowało trio: Magda Turłaj, Maurycy Kiebzak-Górski oraz Wojciech Brożek, którzy na codzień są związani z zespołem Żółte Kalendarze. "To było niesamowite doświadczenie. Poziom zaangażowania, kreatywność i spontaniczność uczestników była na najwyższym poziomie" – mówi Brożek, który dodaje, że jest to pierwsze tego typu wydawnictwo w Polsce.

Płyta w nakładzie 1000 sztuk będzie dostępna podczas Dni Gorzowa w punkcie Biura Promocji Miasta na Moście Staromiejskim 2 lipca. Będzie można ją nabyć bezpłatnie (do wyczerpania zapasu). Album będzie dostępny w sieci 1 lipca od 20.35! Premiera klipu promującego płytę będzie miała miejsce 1 lipca na scenie głównej Dni Gorzowa o godz. 20:30 też przed koncertem zespołu Bajm.

Czytaj więcej...

Scena na scenie

Do Amfiteatru MCK wraca w lipcu cykl koncertów „Scena na scenie”. Jako, że nasze miasto obchodzi 760-lecie oddaliśmy pole głównie gorzowskim artystom. Jedynie koncert inaugurujący obsadzi The Dumplings - zespół o który zabiegaliśmy od dwóch lat. Na te szczególne, klimatyczne i cieszące uznaniem koncerty wprowadzamy w tym roku niewielką odpłatność.

08.07. 2017 r. godzina 21:00
"Scena na scenie" w Amfiteatrze MCK

THE DUMPLINGS

Duet tworzą Justyna Święs i Kuba Karaś.
Młodzi muzycy pochodzą z Zabrza. Poznali się na jednym z konkursów muzycznych a połączyły ich skrzypce i Yann Tiersen, którego Justyna miała na tapecie swojego telefonu.

Czytaj więcej...

Scena na scenie

Do Amfiteatru MCK wraca w lipcu cykl koncertów „Scena na scenie”. Jako, że nasze miasto obchodzi 760-lecie oddaliśmy pole głównie gorzowskim artystom. Jedynie koncert inaugurujący obsadzi The Dumplings - zespół o który zabiegaliśmy od dwóch lat. Na te szczególne, klimatyczne i cieszące uznaniem koncerty wprowadzamy w tym roku niewielką odpłatność.

6.08.2017 „Scena na scenie” , Amfiteatr MCK, godzina 21:00.

PIOTR BUKARTYK Z ZESPOŁEM

Gorzowianin obecny na polskiej scenie muzycznej od ponad 30 lat. Jego twórczość jest opowieścią o codziennym życiu, prozaicznych sytuacjach, które nas spotykają, ale i też trochę o miłości. Wszystkie historie oprawione są niebanalnym tekstem oraz wspaniałym aranżem muzycznym, nad którym czuwał Krzysztof Kawałko. Dzięki temu, każdy koncert jest niesamowitą podróżą w świat muzyki.

Czytaj więcej...

Scena na scenie

19.08.2017 „Scena na Scenie” , Amfiteatr MCK, godzina 21:00

KOBIETA  Z WYDM

Najlepsze teksty polskiej muzyki elektronicznej, których czasem zazdroszczę. Powaga i komizm, ciemność i światło, prostota i wyrafinowanie w muzyce i słowie." Szczepan Twardoch

Czytaj więcej...

Nocny Szlak Kulturalny 2017

Dziewiąta edycja Nocnego Szlaku Kulturalnego "zorganizowała się".

Program oceniamy jako jeden z najlepszych z ostatnich lat, a to za sprawą różnorodności i silnej reprezentacji sztuk plastycznych.
Zawsze dominowała muzyka, tym razem złapaliśmy pewną równowagę. Prosimy o uważne przestudiowanie programu, w podjęciu decyzji pomogą dokładniejsze opisy zamieszczone na

nsk.mckgorzow.pl

 

PIH, ZBUKU, KAEN, JURAS, KAJMAN, TADEK - Amfiteatr

PIH, ZBUKU, KAEN, JURAS, KAJMAN, TADEK - na pewno nie nazbyt często można spotkać taki skład artystów na koncercie, na który wstęp jest bezpłatny. To jednak nie jedyna zaleta tego wydarzenia.

W trakcie koncertu zostanie przeprowadzona zbiórka na POMNIK ŻOŁNIERZY POLSKIEGO PODZIEMIA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO, a zatem w pierwszej części koncertu znajdzie się również miejsce dla polskiej historii. Dzięki temu prócz dobrej zabawy dla fanów hip hopu wydarzenie będzie miało charakter charytatywny oraz edukacyjny.

9 czerwca 2017, godz. 19:00
Amfiteatr MCK
Wstęp wolny

Patronat nad koncertem objął Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. - Jacek Wójcicki oraz Przewodniczący Rady Miasta Gorzowa Wlkp. - Sebastian Pieńkowski.

W kobiecym kręgu - Przyjmij do serca rodziców…

Przyjmij do serca rodziców...

7 czerwca 2017 godz. 17:00
Amfiteatr MCK

Na kolejnych etapach naszego życia budujemy bardzo różne relacje z naszymi rodzicami. Niezwykle ważne dla pomyślności naszego życia jest przyjęcie do serca rodziców z szacunkiem. Podczas warsztatu spotkasz się z nową perspektywą spojrzenia na tę ważną dla nas relację. Jeśli chcesz uwolnić swoje życie z żalu, pretensji i niedomówień w przestrzeni dziecko- rodzic, koniecznie zjaw się na warsztacie.

Na warsztacie pracujesz przede wszystkim z sobą, z grupą dzielisz się tylko tym, czym chcesz się podzielić.

Czytaj więcej...

Tango / Bolero i Aladyn w gorzowskim Teatrze

W czerwcowy weekend 17 i 18 czerwca na deskach Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. będą mieli Państwo niezwykłą okazje zobaczyć dwa widowiska taneczne Teatru Lüneburg w choreografii Olafa Schmidt’a oraz sceny taneczne opracowane przez tancerzy.

Zapraszają: Miejskie Centrum Kultury i Teatr im. J. Osterwy!

Czytaj więcej...

Od realizmu do hiperrealizmu - wykład

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na wykład pt. "Od realizmu do hiperrealizmu" z cyklu Spotkania ze sztuką, który odbędzie się we wtorek, 23 maja 2017 r. o godz. 17.00 w Studiu Plastyki przy ul.
Chrobrego 13.

Człowiek od najdawniejszych czasów próbował odtwarzać naturę. Początkowo w formie naskalnych rysunków, form ceramicznych, później form rzeźbiarskich, wreszcie obrazując otoczenie i siebie w sposób malarski.
Malarstwo przez stulecia wypełniało rolę swoistej archiwizacji zapisu obrazu rzeczywistości epok, stając się dla człowieka częścią opisu historii i postrzegania siebie samego. Dopiero po wynalezieniu fotografii jako innego rejestratora obrazu malarstwo zwraca się w kierunku rzeczywistego, bezpośredniego przedstawiania otoczenia. Czytaj więcej...

Teatr Baba

Teatr Baba GORZOWSKA PREMIERA

Monodram w wykonaniu Kamila Saczkowskiego , w reżyserii Julii Admczyk, "PAN K.", na podstawie powieści Wojciecha Kuczoka GNÓJ.

9 czerwca 2017r., godz. 19.00
Sala widowiskowa MCK

Wstęp wolny

Zmień rozmiar czcionki

A- A A+

Zmień wygląd:

Szukaj nas także na

Sponsorzy

Hotel Mieszko

 

Tapparella

Partnerzy

Gorzów Przystań

 

Kultura Dostępna

 

LubuskieKultura.pl

 

MZK Gorzów Wlkp.

 

Karta Dużej Rodziny

 

InfoKiosk w Galerii Askana

 

Fundacja Ad-Rem

 

Teatr im. Juliusza Osterwy