Amfiteatr Gorzów Wlkp.Prezentujemy wyniki przetargu ogłoszonego 9 października przez Miejskie Centrum Kultury. Spośród czterech złożonych ofert, wybrano Wykonawcę do realizacji I etapu projektu obejmującego przebudowę Amfiteatru i infrastruktury towarzyszącej.

Przetarg wygrała firma Alstal Grupa Budowlana. Oferty swoje złożyli także Polimex Mostostal S.A z Warszawy, InterBud -West Sp. z o .o z Gorzowa Wielkopolskiego oraz Inter - System Sp. z o. o. z Wrocławia.

Po podpisaniu umowy ekipy budowlane Alstalu dokonają rozbiórki starego obiektu i postawią na jego miejscu nowy budynek.

Czytaj więcej...

3_20100601_1847931412W miniony piątek wylano kolejne 250 m3 betonu pod stopę drugiego pylonu w amfiteatrze.

Za tydzień wykonawca rozpocznie proces montazu ścian oporowych z betonu architektonicznego, który jest techologia XXI wieku. Realizacja zadań na podstawie deklaracji kierownika budowy umożliwia dotrzymanie terminu realizacji przyjętego harmonogramu.

zdjęcia w galerii »

Podpisanie umowyW Miejskim Centrum Kultury w obecności wiceprezydent Urszuli Stolarskiej podpisano umowę na realizację projektu „Rozwój infrastruktury kulturowej poprzez przebudowę Amfiteatru i rozbudowę Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp." obejmującego I etap - przebudowa Amfiteatru i infrastruktury towarzyszącej. Na dokumencie podpisy złożyli dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Ewa Hornik oraz Jarosław Szczupak - wiceprezes ALSTAL Grupa Budowlana z Inowrocławia.

Czytaj więcej...

Amfiteatr - 7 czerwca 2010Obecnie drugi pylon w Amfiteatrze rośnie w siłę i ma już kolejny poziom. Niebawem prace ziemne będą zakończone.Trwają przygotowania dotyczące nowo projektowanej widowni, która będzie wynosiła 4582 miejsca plus 12 miejsc przystosowanych do potrzeb osób poruszających się na wózkach.

 

Narada w MCKW dniu 12 stycznia 2010 r. o godzinie 12:00 odbyła się pierwsza narada dotycząca inwestycji pn. „Rozwój infrastruktury kulturowej poprzez przebudowę Amfiteatru i rozbudowę Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp." I etap projektu przebudowa Amfiteatru i infrastruktury towarzyszącej.

Podczas spotkania kierownik budowy - przedstawiciel Wykonawcy firmy ALSTAL poinformował między innymi o terminie przystąpienia do robót cyklicznych, który nastąpi 25 stycznia 2010 roku. Przedstawił również zaktualizowany harmonogram realizacji całej przebudowy.

Amfiteatr w Gorzowie - fot. J. SołtysiakDrugą gwiazdą po "BETONIE'' jest obecnie w Amfiteatrze SILKA. Rosną właśnie już mury zaplecza estradowego z bloczków wapienno-piaskowych SILKA. Jest to materiał stosowany do murowania ścian konstrukcyjnych,fundamentowych wykazujący takie właściwości jak: niepalność, bardzo niską promieniotowórczość naturalną, jest mrozoodporny i ze względu na wyską gęstość materiału charakteryzuje się dobrą izolacyjnością akustyczną.W sam raz idealny do tego obiektu.

Więcej zdjęć w galerii »

Kas już nie maHuk maszyn! Prace rozbiórkowe w amfiteatrze ruszyły na całego.
Dzisiaj wyburzany był budynek kasowy oraz reżyserki. Nadal demontowane są ławki, z których zbudowano zapory chroniące pnie drzew przed uszkodzeniem ciężkim sprzętem.
Na placu budowy jest obecnych ponad dwudziestu pracowników. Obecny stan zaangażowania można określić mianem wojny. Jutro to już będzie katastrofa. Za tydzień amfiteatr będzie wyglądał niczym po klęsce nuklearnej.

 

 

Amfiteatr w GorzowieW sobotę 23 października oba pilastry amfiteatru połączył dźwigar o rozpiętości około 45m, na którym zostanie oparte zadaszenie sceny. Zainstalowana konstrukcja waży ponad 15 ton. Montaż kolejnych elementów więźby dachowej  rozpocznie się jeszcze w tym tygodniu.

Czytaj więcej...

Wiosenne prace budowlane na widowni trwają. Nie ma już ławek - na scenie są za to sterty sztachet z siedzisk. Wszystko jest demontowane na najdrobniejsze elementy. Sukcesywnie znikają brukowe murki rozdzielające sektory. Po budynku reżyserki zostało jedynie puste pole. Stalowe wieże oświetleniowe powalone zostały już w ubiegłym tygodniu. Wykonawca rozpoczął już demontaż zadaszenia scenicznego.

 

 

Po zamontowaniu dźwigaraAmfiteatr w Gorzowie w amfiteatrze, na którym zostało oparte zadaszenie prace montażowe poszły znacząco do przodu. Na tym właśnie dźwigarze została zamontowana konstrukcja stalowa HEB 240 24cm, do niej zostały domontowane płatwie drewniane, deski 18mm. Została zamontowana membrana oraz od strony zewnętrznej blacha pokrywająca całą konstrukcję. Do pełnego ukończenia prac montażowym przy zadaszeniu budynku głównego zostało umieszczenie podsufitki z blachy stalowej ocynkowanej perforowanej.

Czytaj więcej...

fot. emceka.pl Zanim rozpocznie się budowanie trzeba będzie jeszcze trochę zburzyć. Rozebrano już budynek kasowy, stare siedziska i obiekty: wieżę operatorską i budynek reżyserki, w którym mieściły się m. in. sanitariaty. Aktualnie bieżące prace skupiają się na rozbiórce dachu. Jeszcze kilka dni, a z dawnego amfiteatru pozostanie jedynie nazwa, miejsce i wspomnienia.

Czytaj więcej...

 

Amfiteatr w GorzowieWidownia - Amfiteatr

Prace na budowie trwają równolegle, wraz z pracami związanymi z zadaszeniem budynku głównego, pracownicy budowy przygotowywali teren pod widownię. Ławy, posadzka, postumenty pod siedziska, murki, wiele elementów betonowych – to tylko nieliczne elementy przy budowaniu widowni. Osadzenie na gruncie tych elementów budowlanych potrwa do połowy maja. Po tym okresie będą trwały prace montażowe siedzisk i barier przedscenicznych.

Amfiteatr MCK w GorzowieObecnie na koniec kwietnia w Amfiteatrze trwają roboty fundamentowe wraz z pracami izolacyjnymi ścian wychodzących z ziemi. Rozpoczęte są również prace przy wykonaniu pierwszego pylonu /podkład betonowy/ który będzie równocześnie elementem konstrukcyjnym przyszłego dachu. Na amfiteatralnym placu budowy zaangażowanych jest 25 fachowców . W drugiej połowie mają planowane jest wmurowanie kamienia węgielnego.

 

Amfiteatr w Gorzowie

Obiekt Amfiteatr doczekał się ogrodzenia. Poniżej można zobaczyć zdjęcia, które zaprezentują ogrodzenie nowego obiektu.

Czytaj więcej...

Amfiteatr w Gorzowie w przebudowie

Dziś w Amfiteatrze jest pierwsze lanie betonu w zbrojenie jednego z dwóch pylonów w projekcie
podtrzymujących zadaszenie nad estradą. Potężna ilość betonu w wielkości 250 m 3 będzie lana non stop przez 10 godzin. Hałdy piachu, błota, pisk opon podjeżdżających betoniarek jednoznacznie wskazują na wysokie tempo prowadzonych prac.

 

Czytaj więcej...

Amfiteatr w Gorzowie Po tym będziemy chodzić!!!

Tak będzie się prezentować nowy chodnik, którym będziemy mogli spacerować, a co najważniejsze dostać się na wszystkie wydarzenia organizowane w Amfiteatrze. Prace jeszcze trwają, lecz już niedługo będzie można przejść się dookoła obiektu.

Czytaj więcej...

Rozwój infrastruktury kulturowej poprzez przebudowę Amfiteatru i rozbudowę Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp. I etap projektu przebudowa Amfiteatru i infrastruktury towarzyszącej.

I etap projektu przebudowa Amfiteatru i infrastruktury towarzyszącej - W trakcie realizacji

Informacja o postępujących pracach »

 

II etap - Rozbudowa i modernizacja Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp.

Czytaj więcej...

a

Pierwszy pylon i stopa konstrukcji zostały już wylane betonem. Teraz budowlańcy przystępują do formowania konstrukcji rotundy, w której będą mieściły się toalety. Trwa przebudowa kształtu sceny, która wydłuży się i powiększy oraz zostanie całkowicie osłonięta nowym dachem.

 

 

 

Czytaj więcej...

17 maja 2010 r.Przy pierwszym pylonie wzrosła konstrukcja stalowych szalunków do wysokości pierwszego piętra. Prace nabierają rozmachu i tempa. Wykonawca rozpoczął również wykopy pod fundament drugiego pylonu. W krótkim czasie zostanie wywiezione kolejne 2,5 tysiąca ton piachu. Budowlańcy w pyle kurzu, obłokach spalin i huku maszyn uwijają się po 12 godzin dziennie 6 dni w tygodniu. Ze starego amfiteatru zostaną jedynie kamienie - otoczaki jako element dekoracyjny terenów zielonych.

 

Czytaj więcej...

Zmień rozmiar czcionki

A- A A+

Zmień wygląd:

Szukaj nas także na

Sponsorzy

Hotel Mieszko

 

Tapparella

Partnerzy

Gorzów Przystań

 

Kultura Dostępna

 

LubuskieKultura.pl

 

MZK Gorzów Wlkp.

 

Karta Dużej Rodziny

 

InfoKiosk w Galerii Askana

 

Fundacja Ad-Rem

 

Teatr im. Juliusza Osterwy