Teatr A Part „Faust” podczas Nocnego Szlaku Kulturalnego 2018

Dodano: 29 maja 2018
 

FAUST – plenerowe widowisko znakomitego Teatru A Part. Dotyka kwestii kruchości, trudu i tajemnic ludzkiej egzystencji. Przedstawienie jest osnute na kanwie mitu faustycznego i nawiązuje do wątków zawartych w dwóch najsłynniejszych dziełach faustowskich: „Tragicznych dziejach doktora Faustusa” Marlowa i „Fauście” Goethego. Mroczny egzystencjalny melodramat. Zaprasza Miejskie Centrum Kultury.

2 czerwca 2018, godz. 22:00 – 23:00 Park Siemiradzkiego, parking przy Amfiteatrze MCK

Teatr A Part jest teatrem autorskim reżysera Marcina Hericha, założonym w 2004 roku w Katowicach. A Part to niezależny projekt artystyczny i skupiona wokół Hericha grupa realizuje przedstawienia sceniczne, działania site specific oraz widowiska plenerowe. Teatr A Part jest teatrem ciała, ruchu, formy i narracji wizualnej. W obszarze sensów spektakle sięgają w głąb ludzkich instynktów i tajemnic egzystencji, emocji i imponderabiliów. Spektakle Teatru, prezentowane na scenach gościnnych, w przestrzeniach plenerowych i nieteatralnych, w kraju i za granicą, zostały pokazane dotąd w 28 krajach na 5 kontynentach (Białoruś, Brazylia, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Dania, Dominikana, Egipt, Francja, Hiszpania, Holandia, Iran, Irlandia, Izrael, Korea Południowa, Litwa, Niemcy, Polska, Rosja, Rumunia, San Marino, Serbia, Słowacja, Turcja, USA, Węgry, Wielka Brytania, Włochy).

FAUST
Link do strony „Fausta”: http://apart.art.pl/pl/spektakle/faust/
Wybór rejestracji wideo: http://www.dailymotion.com/playlist/x170jp

Recenzje:
Dzieło wybitne, które niemalże siłą magnetyczną (diaboliczną?) domaga się obejrzenia.
Anna Kołodziejska, Teatralia

To muzyczno-wizualne widowisko dosłownie zwala z nóg sugestywnością teatralnych obrazów, naszpikowanych bogatą symboliką.
Magdalena Tarnowska, Dziennik Teatralny

Mocny, przejmujący spektakl. Dobry teatr. Czapki z głów.
Małgosia Kowalska, www.sztukaulicy.pl

Piękny wizualnie i stworzony z rozmachem. Feria cudownych obrazów. Wzniosłe misterium męki i lekcja alchemii uczuć łączących jednostki ludzkie oraz parenetyczne pouczenie o dwoistości natury człowieka.
Magdalena Mikrut, Dziennik Teatralny

Intrygujący ciąg obrazów, piękna muzyka i przemyślana choreografia.
Alicja Dzierzbicka, www.sztukaulicy.pl

Zamiast spektaklu wyrasta swoiste misterium, zadziwiony zaś widz odbywa, pełną zdumienia i autentycznych emocji, wędrówkę do wnętrza bohatera. A przy okazji zagląda we wnętrze własne.
Sylwia Grygorowicz, Teatralia

Przedstawienie, intrygujące pod względem estetycznym, ogląda się z fascynacją.
Monika Żmijewska, Gazeta Wyborcza

Europenian flag

.