Bartek Doroszko – „Miałem sen” – wystawa grafiki

Dodano: 31 stycznia 2022
 

Zapraszamy do obejrzenia grafik Bartka Doroszko od 7 lutego w Klubie Kultury MCK Jedynka, ul. Chrobrego 9.Kurator galerii: Danuta PrzybyszBartek Doroszko – absolwent gorzowskiego IV LO oraz Wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Wrocławskiej. Obecnie mieszka w Dublinie.


O sobie mówi: Nie jestem nikim specjalnym, jak każdy mam dobre i złe strony, ale coś niezwykłego wydarzyło mi się kilka lat temu – zacząłem otrzymywać sny, które układały się w nieprzypadkowa całość, a ja za ich sprawą zacząłem być coraz bardziej wierzący. Nie robię tego dla kasy ani sławy, zawsze chciałem zrobić coś dobrego. Wykorzystuję do tego wszystkie moje talenty i mam nadzieję, że trafią one do kogoś, kto dzięki nim będzie chciał stać się trochę lepszy i szczęśliwszy.

Autor o wystawie: Grafiki, które przedstawiam Państwu są kluczem do tekstów zawierających opis snów, które miałem w ostatnich latach, opatrzonych moją interpretacją ich znaczenia oraz cytatami podyktowanymi mi przez Ducha Świętego. Ze względu na mój katolicki światopogląd ich interpretacja posiada religijny charakter, jednak są one również uniwersalnym przekazem mającym unaocznić nam patologie związane z tym światem oraz sposoby radzenia sobie w tak wymagającej rzeczywistości. Ich surrealistyczny i symboliczny przekaz był inspiracją dla mojej sztuki

7 – 28 lutego 2022 / 12:00 – 19:00.
Wstęp bezpłatny.
Klub Kultury MCK „Jedynka”, ul. Chrobrego 9.

Europenian flag

.