EKO środy z MCK online

Dodano: 3 kwietnia 2020
 

W dobie pandemii koronawirusa nie zapominamy o edukacji ekologicznej. Swoje działa przenosimy do sieci i tym sposobem zapraszamy Was na transmisję ekologicznych warsztatów z Anną Jaklewicz.

Panią Annę możecie kojarzyć z zeszłorocznych Dni Gorzowa. To ona napędzała akcję „Książka za worek śmieci”. Przez kilka najbliższych środowych wieczorów będzie zaś mówić o tym, jak dbać o ekologię.

Podczas pierwszych zajęć zajmiemy się segregacją i recyklingiem odpadów.

Ile śmieci rocznie wytwarza statystyczny Polak? Czy mimo naszej segregacji śmieci lądują w jednej śmieciarce? Co dzieje się z poszczególnymi rodzajami śmieci po ich wyrzuceniu? Czy odpady szklane i plastikowe należy myć przed wyrzuceniem? Czy odpady bio można wyrzucać w workach na śmieci? Czy plastik można przetwarzać w nieskończoność?

Podczas spotkania Anna Jaklewicz odpowie na najczęściej zadawane pytania związane z segregacją i rozwieje wątpliwości związane z recyklingiem. Uczestnicy wezmą także udział w wirtualnych ćwiczeniach związanych z rozpoznawaniem znaków towarowych związanych z recyklingiem oraz szkoleniu z prawidłowej segregacji śmieci.

8, 15, 22, 29 kwietnia 2020, godz. 19:00 – 20:00, Facebook Książka za worek śmieci oraz MCK Gorzow.

Europenian flag

.