Aladyn

18-06-2017, godz. 00:00
Teatr im. J. Osterwy, Teatralna 9, Gorzów Wielkopolski

W czerwcowy weekend 17 i 18 czerwca na deskach Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. będą mieli Państwo niezwykłą okazje zobaczyć dwa widowiska taneczne Teatru Lüneburg w choreografii Olafa Schmidt’a oraz sceny taneczne opracowane przez tancerzy.

Zapraszają: Miejskie Centrum Kultury i Teatr im. J. Osterwy!

18.06.2017. godz. 12.00 Teatr im. J. Osterwy
ALADYN
Znany wszystkim bohater jednej z opowieści „Księgi tysiąca i jednej nocy”, który staje się właścicielem zaczarowanej lampy, zamieszkiwanej przez potężnego, spełniającego życzenia dżinna będzie bohaterem spektaklu baletowego dla młodszych widzów. Kolorowy i magiczny, romantyczny i fantastyczny, pełen przygód i humoru – z odrobiną egzotyki.

Czas trwania: ok. 60 minut
Bilety w cenie 25 zł normalny oraz 20 zł ulgowy do nabycia w kasie Teatru im. J. Osterwy oraz w Infokiosku w Galerii Askana.

 

Balet Teatru Lüneburg prowadzony jest przez choreografa – Olafa Schmidta. Jego produkcje „Kaspar Hauser”, „Trzy siostry” i „Oresteja” przekonały nie tylko lüneburską publiczność, ale także prasę, która określiła zespół mianem „baletowego cudu na obrzeżach Hamburga”. Ten dziesięcioosobowy zespół wystawia każdego roku trzy premiery na dużej scenie oraz jedną produkcję młodych choreografów w ramach działalności małej sceny. Tutaj zobaczyć można również spektakle baletowe dla całej rodziny, takie jak „Aladyn”, „Królowa Śniegu” i „Pinokio”, które zawsze zdobywają serca młodszych widzów. Olaf Schmidt polega w swoich sztukach całkowicie na osobowości swoich tancerzy i ustawia zespół w centrum każdego nowego przedsięwzięcia scenicznego. Jego najnowsze dzieło, teatr tańca pt.: „Historia Blanche i Marie” z oryginalną muzyką Thomasa Dorscha, miał premierę w styczniu 2017 roku.


Europenian flag

.