Architektura XX w. na przykładzie Gorzowa

23-02-2016, godz. 17:00
Inkluzywna Pracownia Edukacji Artystycznej MCK, Chrobrego 13, Gorzów Wielkopolski

Studio Plastyki Miejskiego Centrum Kultury zaprasza na kolejny wykład z cyklu Spotkania ze sztuką, zatytułowany „Co pozostawiamy – architektura XX w. na przykładzie Gorzowa Wlkp.”. Spotkanie odbędzie się 23 lutego 2016 r. (wtorek) o godz. 17.00 w IPEA, ul. Chrobrego 13.

Druga dekada XXI w. pozwala na spojrzenie z perspektywy półwiecza na polskie miasta średnie, przykładem których jest również Gorzów Wlkp. Specyfika Gorzowa jest szczególna, podobnie jak wielu innych miast Ziem Zachodnich w powojennej Polsce. To co pozostało po okresie przedwojennym oraz wszystko co powstało po wojnie stanowi znaczącą cezurę charakteryzującą nie tylko okres odbudowy, zmian socjologicznych i kulturowych, ale też ujawnia szczególny charakter tendencji XX w. architektury. Jak zmieniały się średnie miasta powojenne, co stanowiło wyznaczniki tych zmian, a także co pozostało w substancji architektonicznej i użytkowej miasta do kolejnego wielkiego przełomu 1989 r. omówi w autorskim wykładzie znana w środowisku malarka Klara Rawicz-Lipińska.

Udział w spotkaniu polecamy wszystkim zainteresowanym naszym miastem, jego historią oraz wszystkim interesującym się kulturą najnowszą.
Wstęp wolny.

Foto: Bartłomiej Nowosielski


Europenian flag

.