Avokado kontratakuje – koncert zespołu Dubska z przyjaciółmi

12-11-2011, godz. 09:00 - 16:00
Sala Widowiskowa MCK, Drzymały 26, Gorzów Wielkopolski

bilety:            przedsprzedaż: 15zł (do nabycia w kasie MCK od 09:00 do 16:00),   w dniu koncertu: 20 zł (na godzinę przed koncertem)

Zagrają:

DUBSKA – jeden z najpopularniejszych polskich zespołów reggae. Grupa ma na koncie 3 autorskie płyty i rosyjskojęzyczny album „Dubska Division” z Gerbertem Moralesem, kultową postacią rosyjskiej sceny muzycznej, liderem moskiewskiej grupy Jah Division. Zespół zagrał setki koncertów w całej Polsce oraz koncerty zagraniczne: Niemcy, Czechy, Austria, Rosja, Grecja. Występowali wielokrotnie na największych polskich festiwalach, takich jak Ostróda Reggae Festiwal, Reggaeland, Reggae nad Wartą czy Przystanek Woodstock. Siłą zespołu jest „piosenkowość” ich utworów, jak i bezpretensjonalne, zabarwione specyficznym humorem, teksty. Zespół potrafi połączyć tradycję muzyki reggae z własnym podejściem do tematu i szerokimi inspiracjami od reggae, przez muzykę lat 80-tych, rock’n’roll, soul, blues po akustyczną balladę. Największą popularność zespół zdobył po wydaniu w 2006 roku płyty „Avokado”. Utwór tytułowy przez kilka miesięcy znajdował się na liście przebojów radiowej „Trójki”. Piosenki z płyty „Avokado” były regularnie emitowane przez wiele stacji radiowych, takich jak Radio Bis i Euro (dzisiejsza CZWÓRKA), PROGRAM 1 Polskiego Radia, Antyradio, rozgłośnie studenckie, czy regionalne rozgłośnie Polskiego Radia. Właśnie, po kilku latach nieobecności płyty „Avokado” na rynku, ukazała się jej reedycja. Zespół przypomina również tę płytę na koncertach wzbogacając setlistę o utwory z pozostałych płyt i zupełnie nowe, premierowe piosenki.

www.myspace.com/dubska

http://www.facebook.com/pages/Dubska/115061365177440

MIASTO – to punk-rockowy wulkan energii tworzony przez 4 osobowy kolektyw, w którym aż 3 osoby znane są z zespołu DUBSKA. Szalejący na scenie muzycy sięgają również po reggae’ową pulsację czy dubową przestrzeń, grając jednak przede wszystkim zadziorne, melodyjne i ciekawie zaaranżowane punkowe piosenki. Koncertowali z legendami polskiej sceny punkowej, zespołami GAGA/ZIELONE ŻABKI czy formacją 52UM Roberta Brylewskiego. Przez ostatnie miesiące przygotowywali swój nowy album „Każdy chce się bawić”, na którym gościnnie zaśpiewał Robert Brylewski.

www.zespolmiasto.art.pl

www.myspace.com/miastopoland

http://www.facebook.com/zespol.miasto

PARASSOL – to zwycięzca konkursu młodych kapel podczas Ostróda Reggae Festival 2010 – najbardziej prestiżowego polskiego festiwalu reggae. PARASSOL gra melodyjne roots reggae z elementami dubu, które klimatem przypomina stare, polskie granie i nawiązuje do reggae, jakie tworzyły zespoły Izrael, czy Daab. 7 października ukazał się ich debiutancki album „Krok do przodu”.
www.myspace.com/parassolreggae

http://facebook.com/parassol

ZASAD SELEKTA – DJ, prowadzenie imprezy

Zasad, to selektor związany z Positive Ferment Sound System – kocha grać najwspanialsze old schoolowe roots reggae, ska, rock-steady, a nawet…Europenian flag

.