Dobry Wieczór Gorzów – koncerty – kwartet smyczkowy Fiorito / The Backwards

23-07-2022, godz. 19:00
Stary Rynek, Gorzów Wielkopolski

FIORITO – przetańczyć całą noc.
Jesteśmy Kwartetem Smyczkowym Filharmonii Gorzowskiej. Gramy razem już od 6 lat, w związku z czym postanowiliśmy niejako „zalegalizować” ten zespół pod wdzięczną nazwą „FIORITO”, oraz wyjść z naszą ofertą koncertową do szerokiej publiczności.
W skład kwartetu wchodzą:
Miłosz Wieliński – I skrzypce – Koncertmistrz Orkiestry FG
Yi Ding – Dana – II skrzypce
Paulina Zmysłowska–Kłosińska – altówka
Natalia Makuch – wiolonczela
Repertuar naszego kwartetu jest bogaty i bardzo zróżnicowany. Wciąż szukamy nowych, ciekawych dla publiczności utworów, tworzymy aranże, szukamy niepowtarzalnych brzmień.
Z przyjemnością uświetnimy muzyką Państwa uroczystość, dopasujemy repertuar koncertu do każdej okoliczności. W ciepłych miesiącach chętnie weźmiemy udział również w imprezach plenerowych.

 

THE BACKWARDS, „Beatles Legend Show”
The Backwards to czołowy, światowy zespół odtwarzający pełną twórczość grupy The Beatles – od Beatlemanii do rozbudowanych aranżacji z ostatnich płyt (Sgt. Pepper, Abbey Road, Let It Be), których nawet sami The Beatles nigdy nie wykonali publicznie.
Zespół powstał w 1996 roku w Koszycach na Słowacji. Do dnia dzisiejszego The Backwards zagrali przeszło 3000 entuzjastycznie przyjętych koncertów w Europie (Francja, Holandia, Belgia, Niemcy, Austria, Węgry, Hiszpania, Wielka Brytania, Czechy, Słowacja) i USA (koncerty w 24 Stanach), występowali w programach telewizyjnych, radiowych i produkcjach teatralnych. Ich musicalowy show „Beatles Legends” cieszył się taką popularnością w Czeskiej Pradze, że nie schodził z afisza przez rok!
Występ zespołu to nie tylko koncert, ale niemal iluzjonistyczne widowisko jak najwierniej oddające realia występów i twórczości The Beatles, bez żadnych kompromisów i całkowicie na żywo (łącznie z partiami orkiestrowymi granymi na instrumentach klawiszowych), z dokładnie takimi samymi gitarami (w sumie aż kilkanaście), używanymi zgodnie z historyczną dokładnością w poszczególnych utworach z basistą grającym lewą ręką jak Paul McCartney, w strojach będących wiernymi kopiami oryginalnych ubiorów słynnej Czwórki z Liverpoolu, w perukach zmienianych stosownie do wyglądu Johna, Paula, George’a i Ringo w poszczególnych latach, a przede wszystkim z żywą muzyką w każdym detalu do złudzenia wiernie oddającą brzmienie zarówno instrumentów jak i partii wokalnych ze zdumiewająco naśladowaną barwą głosu!
Dzięki The Backwards przeniesiemy się w czasie i wszystkimi zmysłami doświadczyć tego, co słyszymy w nagraniach The Beatles!

 

Stary Rynek / Wstęp wolnyEuropenian flag

.