REGGAE INTRO '360

30-07-2011, godz. 00:00 - 18:00
Amfiteatr Miejskiego Centrum Kultury, Drzymały (Park Siemiradzkiego), Gorzów Wielkopolski

Nawiązując do festiwalowej tradycji zapraszamy do zupełnie nowego Amfiteatru. Koncert 3 zespołów w promocyjnej cenie 12 zł.

Bilety w sprzedaży, w kasie Miejskiego Centrum Kultury przy ul. Drzymały 26, w godz. 12.00 – 18.00 od 21.07.2011.

Zapraszamy do zupełnie nowego Amfiteatru!!!

INDIOS BRAVOS Ewoluująca od samego początku powstania zespołu muzyka grupy to swoista mieszanka reggae, rocka i bluesa. Mocną stroną utworów są teksty, niosące pozytywne, filozoficzne przesłanie, charyzmatyczny wokalista Gutek (Piotr Gutowski) i lider Piotr Banach, współtwórca sukcesów grupy Hey.

http://www.indiosbravos.com/

Występowali na Reggae nad Wartą w 2006 roku! Największe przeboje to „Pom pom”, „Tak to tak”, „Zabiorę Cię”, a przede wszystkim „Czas spełnienia”.

Piotr Banach – kompozytor, gitarzysta, lider formacji. Na scenie występuje od 1982 roku, w zespołach PARAGRAF 4, KRYTERIUM, GRASS (uczestnik historycznych edycji Reggae nad Wartą), KOLABORANCI, DUM DUM i w latach 1992 – 1999 HEY, gdzie z Kasią Nosowską był współautorem największych przebojów z pierwszego okresu działalności grupy. (Jedne z najważniejszych płyt polskiego rocka: FIRE, HO, HEY-Live, Helodore, HEY ?). Na imponujący dorobek artystyczny składa się także 5 przebojowych albumów INDIOS BRAVOS i solowa płyta WU-WEI.

Piotr Gutkowski – wokalista i autor tekstów, wykonawca muzyki reggae i hip-hop. Współpracował wykonawcami hip-hopu , m.in.: Kaliber 44, Paktofonika, Abradab, Vienio & Pele oraz HST, Tede, Numer Raz, WSZ & CNE, Wojtas, Borixon, PIH, Fokus.

W 1995 poznał Piotra Banacha, który zainteresował go muzyką reggae. W 1999 z grupą Indios Bravos wydał płytę Part One. Pozostał wokalistą zespołu również na jej kolejnych, łącznie 5-ciu albumach.

W 2002 przygotowywał się do wydania autorskiego albumu, który ostatecznie nie został wydany. Zrealizowany materiał ukazał się w postaci EP zatytułowanej Mamto. W 2005 wziął udział w nagraniu solowej płyty Piotra Banacha Wu-Wei.

SEDATIVA muzyka zespołu to dojrzała i wyrafinowana, przekraczająca granice kultur fuzja wielu gatunków. Ma wszelkie przesłanki, żeby zakochali się w niej zarówno fani Boba Marleya, jak i miłośnicy Dead Can Dance, muzyki arabskiej czy world music. Obok arabskiego folkloru znajdziemy jamajską pulsację, jazz, dubową przestrzeń i rockową ekspresję,które razem z charyzmatycznym wokalem Dawida Portasza tworzą niepowtarzalny przekaz.

www.sedativa.art.pl

Dawid Portasz – wokalista, kompozytor, autor tekstów. Lider Jafia Namuel (ponad 120 koncertów rocznie w Polsce i za granicą), współzałożyciel polsko-jamajskiego projektu Rastasize. Od 3 lat współpracuje też z warszawskim zespołem Sedativa. Jeden z najlepszych polskich wokalistów, obdarzonych mocnym, głębokim, „czarnym” głosem, barwą kojarzącą się raczej z czarnoskórymi wokalistami soul czy gospel.

W 2008 Dawid Portasz razem z Krystianem „K-Jah” Walczakiem i Mateuszem Pospieszalskim wyjechali do legendarnego studia „Tuff Gong” by zarejestrować materiał projektu „Rastasize”. Na płycie „Day by Day” zagrała ścisła światowa czołówka muzyków reggae z duetem Sly & Robbie na czele. W ten sposób Dawid stał się pierwszym polskim wokalistą, który nagrał płytę na Jamajce i to w dodatku współpracując z muzykami i producentami płyt Boba Marleya, Shagy’ego i wielu innych światowych gwiazd muzyki.

Warunki głosowe, umiejętności wokalne i co bardzo ważne – świetnie napisane po angielsku teksty Dawida Portasza wywołały podziw Jamajczyków. Muzycy grupy Dubtonic Kru, którzy współpracują na co dzień z Tuff Gong jako muzycy sesyjni, zaproponowali mu współpracę, tworząc nowy skład Rastasize, a także zapraszając Dawida do współpracy, jako wokalistę Dubtonic Kru.

W 2008 roku Dawid zostaje zaproszony do współpracy z warszawską grupą Sedativa.
www.jafianamuel.pl
www.myspace.com/rastasize

ENCHANTIA (Reggae, Ska) pełna radości i energii, sześcioosobowa ekipa z Trójmiasta. Zagrali wiele wspaniałych koncertów m.in. na Metropolia jest Okey, Ostróda Reggae Festival, Heineken Open’er czy warszawskim Brylfest. Grają to co czują i co im w sercach podskakuje.

http://www.myspace.com/enchantiaband

Zapraszamy na kanał youtube:  www.youtube.com/user/reggaenadwarta



Europenian flag

.