Sztywny Pal Azji – 25-lecie działalności zespołu !

23-10-2011, godz. 10:00 - 18:00
Sala Widowiskowa MCK, Drzymały 26, Gorzów Wielkopolski

bilety: 25 zł
Kasa MCK czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00

SZTYWNY PAL AZJI – jego historia sięga połowy lat 80., kiedy to w sierpniu 1986 roku publiczność jarocińskiego festiwalu dała się ponieść rytmom piosenki „Nasze reggae” z nośnymi słowami refrenu: „Nie wolno wznosić się za wysoko”. Piosenka stała się jednym z hymnów imprezy i przy okazji pokolenia, a SZTYWNY PAL AZJI na dobre zaistniał w zbiorowej świadomości słuchaczy Trójki i Rozgłośni Harcerskiej. Wydana rok później płyta „Europa i Azja” oprócz znanej już pieśni zawierała i inne hity: „Wieża radości, wieża samotności”, „Spotkanie z…”(„Nie gniewaj się na mnie Polsko…”), „Kurort” („Zakopana, Zakopane, słońce, góry i górale”), czy też „Nieprzemakalni” i „Póki młodość w nas”. Piosenki zespołu i sam zespół zaistniał w filmie „Sara” Macieja Ślesickiego, a w latach 90. zbiór hitów zespołu zasila „Kolor czerwony” („to było łoże w kolorze czerwonym”).

W tym roku zespół świętuje 25lecie działalności, a na jubileuszowych koncertach (w tym roku było już ich 35) zespół prezentuje wszystkie ważne przeboje z dawnych lat oraz kilka pochodzących z najnowszego albumu „Miłość jak dynamit”. Koncert SZTYWNEGO PALA AZJI to wspaniała uczta kulturalna i dawka energii dla zgromadzonej publiczności.

Polskim Topie Wszechczasów radiowej Trójki (3 maja 2011) „Wieża radości wieża samotności” zajęła 7 miejsce na 100 notowanych utworów.

 Europenian flag

.