Teatr Klinika Lalek „Kosmiczna Podróż Guliwera” – widowisko teatralno-muzyczne z okazji Dnia Dziecka

03-06-2022, godz. 20:30
Plac Grunwaldzki, Gorzów Wielkopolski

3 czerwca / piątek / 20:30 / Plac Grunwaldzki / Wstęp wolny

Zapraszamy na wspaniałe widowisko z okazji Dnia Dziecka.

Aktualnie znaleźliśmy się w przełomowym momencie historii naszej planety. Nocą 21 grudnia 2020 roku świat wszedł w Erę Wodnika. Planety Jowisz z Saturnem ustawiły się wobec siebie na niebie w jednej linii tak, że widziane z Ziemi wyglądały na nieboskłonie jak jedna planeta. Według astrologów oznacza to ogromne zmiany w ludzkiej mentalności. Nadejście Ery Wodnika obwieszcza światu koniec starego i początek nowego życia; koniec wojen i kłótni – początek pokoju i szacunku wobec natury i wszystkich istot. Nie wystarczy żyć, liczy się to jak żyjesz.

„Kosmiczna Podróż Guliwera” na motywach powieści Jonathana Swifta pt. „Podróże Guliwera” to spektakl dla dzieci i dorosłych. Ruszamy razem w kolejną podróż. Na magicznym statku Guliwera płyniemy do gwiazd. Tymczasem na podobieństwo meteorytu spada z nieba na Ziemię wielkie Kosmiczne Jajo z informacją dla ludzkości. Niefortunnie uderza prosto w okręt Guliwera i łamie go wpół. Następnie toczy się aż do Krainy Liliputów, gdzie nieustannie trwają absurdalne wojny. Teraz tylko Guliwer może pomóc Jaju wrócić na niebo, by spełniła się przepowiednia gwiazd o nowej erze miłości i szacunku wobec wszystkiego i wszystkich.

Najnowsza produkcja Teatru Klinika Lalek zrealizowana dzięki środkom z Funduszu Wsparcia Kultury/Fundusz Przeciwdziałania COVID-19.

ZESPÓŁ:
Reżyseria -Wiktor Wiktorczyk
Scenariusz – Stanisław Wolski / Wiktor Wiktorczyk / Zespół aktorski
Scenografia – Zbigniew Roszkowski / Wiesław Drzewiecki / Krzysztof Roszko / Zespół aktorski
Muzyka -Włodzimierz Kiniorski
Piosenki / teksty -Marek Konopczak
Studio -Ranjit PrasadRrR
Instalacje / konstrukcje -Bartłomiej Majchrzak / Saldator
Aktorzy -Anna Olechnowicz-Lachowska
-Dominika Skoczylas
-Tomasz Kanczewski
-Krzysztof Roszko
-Kamil Lachowski
-Mateusz Brodowski
-Mateusz Grabowski
-Mateusz ZagórskiEuropenian flag

.