GOF 2014 – Podsumowanie

Dodano: 29 października 2014
 

Druga edycja Getting Out Festiwal 2014 nie przyniosła rozczarowania. Blisko czterogodzinne prezentacje konkursowe złożyły się na różnorodny stylistycznie i ciekawy koncert. Jurorzy podkreślając wysoki poziom artystyczny Festiwalu wymienili aż czterech pretendentów do Nagrody Głównej. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli Sky Soldiers (Gorzów), Grubsza Strona Rabarbaru (Gorzów), No News For Tomorrow (Świebodzin). Tytuł laureata został przyznany zespołowi MAJA LUMASEPIO ze Strzelec Krajeńskich. Jury doceniło, że poruszając się w mocnej rockowej stylistyce pokusili się o nieszablonowe rozwiązania melodyczne, atrakcyjne harmonie wokalne i teksty w języku polskim. Natomiast do organizatorów zaapelowali o zwiększenie puli nagród właśnie z uwagi na wysoki poziom zespołów, które przeszły pierwszy etap konkursu.

Drugi Festiwalowy dzień, to koncert Laureata i występ gościa Festiwalu, zespołu Pablopavo i Ludziki. Maja Lumasepia, jak przystało na uprawiany przez siebie styl, rozgrzała publiczność aż ta wyklaskała bisy. Gwiazda wieczoru nie zawiodła, a uwiodła. Z minuty na minutę Pablopavo rzucał coraz większy urok, zaczarowana publiczność dała się uwieść pełnej klimatu muzyce, chłonęła słowa piosenek, anegdoty i bardzo osobiste wypowiedzi lidera. Blisko dwie godziny upłynęły w doskonałej atmosferze.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, publiczności ale przede wszystkim zespołom, które nadesłały zgłoszenia, gratulujemy siódemce finalistów i Laureatowi. GOF 2014 jest dla Was i to Wy wypełniacie go treścią, czekamy więc na Wasze uwagi i pomysły. Festiwal jest ideą, którą możemy wspólnie rozwijać.

Europenian flag

.