Koncert Króla w teatrze

Dodano: 3 kwietnia 2020
 

Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia, który od lat sumiennie toruje sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i na łamy opiniotwórczej prasy muzycznej. 

Pierwotnie Koncert Króla miał odbyć się 24 maja, lecz na przeszkodzie stanęła pandemia koronawirusa.
W związku z powyższym pierwotne wydarzenie zostało odwołane, a bilety NIE ZACHOWUJĄ WAŻNOŚCI na nowy termin. Zwrot biletów należy dokonać w miejscu zakupu.

Dotychczasowa numeracja miejsc w teatrze NIE OBOWIĄZUJE. Uczestnicy zajmują MIEJSCA WYŁĄCZNIE WYZNACZONE.

Błażej Król karierę rozpoczynał w duecie z Maurycym Kiebzakiem Górskim jako UL/KR. W 2014 Król postanowił wydać pierwszą płytę solową. Szerszej publiczności dał się poznać za sprawą albumów „Nielot”, „Wij” (2015) oraz „Przez Sen” (2016), „Przewijanie na podglądzie”(2018).

Za płytę ,,Przewijanie na Podglądzie” Król został nagrodzony ,,Mateuszem Trójki”, a także nominowany do wielu nagród m.in. Fryderyka.

Za ostatnią płytę ,,Nieumiarkowania” Król otrzymał Paszport POLITYKI, który odebrał 14 stycznia 2020 roku. Album ukazał się 13 września 2019. Utwór ,,Te smaki i zapachy” długo zajmował pierwsze miejsce na Liście Przebojów Trójki (obecnie ósme), a kolejny singiel ,,Druga pomoc” również znajdował się w pierwszej dziesiątce.

Król ze swoim zespołem wystąpił na największych festiwalach i wydarzeniach muzycznych w Polsce, m.in. Open’er Festival, Off Festiwal, Męskie Granie, Tauron Nowa Muzyka.

21 listopada 2020, godz. 19:00, Teatr im. J. Osterwy, ul. Teatralna 9.

Bilety: 45 zł (do nabycia w serwisie Abilet.pl)

Partnerem wydarzenia jest Smaczna Dieta.

Europenian flag

.