„Miej Czas na Koncerty” – Grzegorz Turnau „Znów wędrujemy LIVE”

Dodano: 13 stycznia 2022
 

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na pierwsze w tym roku wydarzenie w ramach cyklu „Miej Czas na Koncerty”. Specjalnie dla gorzowskiej publiczności, w ramach ogólnopolskiej trasy koncertowej „Znów wędrujemy LIVE”, wystąpi Grzegorz Turnau. Artysta obchodzi w 2022 roku swoje 55 urodziny. Grzegorz Turnau – jeden z największych, polskich wykonawców poezji śpiewanej postanowił celebrować ten czas w jedyny, właściwy sposób – podczas koncertów i spotkań z ukochaną publicznością.
„Znów Wędrujemy LIVE” to podróż szlakiem wszystkich albumów Turnaua, któremu towarzyszą od lat znakomici wędrowni muzycy. Można liczyć na niezapowiedzianych gości i nowe piosenki. Istotna jest jednak przede wszystkim okazja do spotkania z wokalistą, kompozytorem i pianistą Grzegorzem Turnauem w jego, być może, najlepszej życiowej formie. Zapraszamy 18 marca 2022 roku o godz. 20:00 w gościnne progi Teatru im. J. Osterwy.


Grzegorz Turnau jest obecny na polskiej scenie muzycznej od końca lat 80. Krakowski piosenkarz, kompozytor i pianista. Wydał 16 albumów z własnym repertuarem. Karierę rozpoczynał w Piwnicy pod Baranami zaraz po zdobyciu pierwszej nagrody na krakowskim Studenckim Festiwalu Piosenki (1984). Regularnie i intensywnie koncertuje. Komponuje muzykę dla filmu i teatru (m.in. od wielu lat współpracując z reżyserem Jarosławem Kilianem), jest też autorem większych form muzycznych i (od 2016 roku) kierownikiem muzycznym Teatru Lalka w Warszawie. Laureat wielu nagród, m.in. 9 Fryderyków, 2 Wiktorów, Grand Prix Festiwalu w Opolu. Otrzymał medal Gloria Artis i Złoty Krzyż Zasługi. W 2016 roku został laureatem Nagrody Miasta Krakowa w dziedzinie kultury i sztuki.

📆 Kiedy? – 18 marca 2022, godz. 20:00.
👉 Gdzie? – Koncert odbędzie się w Teatrze im. J. Osterwy, ul. Teatralna 9.
❗ Bilety w cenie 80 zł do nabycia na abilet.pl oraz w kasie MCK, ulica Drzymały 26, od pon. – pt. w godzinach od 9:00 do 15:30.

Europenian flag

.