Podsumowanie programu „Zaproś nas do siebie 2018”

Dodano: 11 grudnia 2018
 
Miejskie Centrum Kultury w 2018 roku, na przełomie kwietnia i listopada, wzięło udział w programie „Zaproś nas do siebie”, prowadzonym przez Narodowe Centrum Kultury. Znaleźliśmy się w gronie 20 wyróżnionych instytucji, które otrzymały możliwość, by poprzez wspólne spotkania, wyjazdy i warsztaty zmodernizować swoją ofertę i działania.
 
To jednak dopiero początek procesu. Kluczowym celem projektu było dostarczenie niezbędnej wiedzy, rozwój umiejętności i wzmocnienie kompetencji pracowników instytucji do budowania i rozwoju oferty programowej opartej także o lokalne dziedzictwo materialne i niematerialne. Mieliśmy okazję zobaczyć, jak korzystają z niego w różnych zakątkach naszego kraju, opierając się na często burzliwej historii danego miejsca lub też postaciach wywodzących się z niego. Humorystycznie, poważnie… w różnych formach.
 
Byliśmy w wielu miejscach w Polsce, w tym na Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów, która w tym roku miała miejsce w Białymstoku. Odwiedziliśmy mnóstwo różnorakich instytucji kultury, z każdej czerpiąc inspirację. To było wspaniałe doświadczenie. Zmieniamy się dla Was! Bądźcie z Nami w 2019 roku i Miejcie Czas na Kulturę!
 
Cak Międzychód 
Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk
Słupski Ośrodek Kultury
Amfiteatr w Radomiu
BECEK Bytomskie Centrum Kultury
Centrum Kultury w Łomiankach
Gok Końskowola
Malborskie Centrum Kultury i Edukacji
Grajewskie Centrum Kultury
Dobrodzieński Ośrodek Kultury i Sportu
Miejski Ośrodek Kultury w Żorach
M-GCKiS w Choroszczy
Samorządowe Centrum Kultury Turystyki i Rekreacji
Centrum Kultury w Rytwianach
Wodzisławskie Centrum Kultury
Firlej – Ośrodek Działań Artystycznych
Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie PIK
Szprotawski Dom Kultury
Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
Europenian flag

.