Rebeka & Żółte Kalendarze

Dodano: 14 sierpnia 2013
 

Rebeka & Żółte Kalendarze

REBEKA + Żołte Kalendarze

31.08.2013 , scena na scenie w Amfiteatrze, godzina 19:30, bilety 8  zł

 

REBEKA ( Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny)

Wszystko zaczęło się od bunkra atomowego, gdzie pewnej nocy powstała piosneka stars. Keyboard z komunii przydał się na coś. Płaski bit jak z Ameryki i poszło. Potem były inne piosenki. I posypały sie zaproszenia na festiwale ( OFF, Open`er,The Great Escape w Brighton, Selektor i inne) , koncerty klubowe i pozytywne recenzje.

Pierwszy singiel  duetu “Fail” szybko stał się piosenką tygodnia w radiowej Trójce. Zespół pojawił się na stronie MTV IGGY, na większości portali muzycznych oraz na mniejszych i większych blogach. W kwietniu 2012 muzycy wydali kolejny singiel, “Stars”.Wraz z singlem pojawił się pierwszy teledysk zespołu, który został wyświetlony ponad 20 tysięcy razy w ciągu niecałych 48 godzin po publikacji. Przez kilka miesięcy klip “Stars” odtwarzany był ponad 100 tysięcy razy.

Muzyka Rebeki to mieszanka eksperymentalnego popu i szeroko pojętej elektroniki. Za tymi określeniami kryją się różnorodne kompozycje: dynamiczne, czasem liryczne, zawsze zadziorne. Artyści starają się połączyć zabawkowe brzmienia klawisza Casio z analogowymi syntezatorami. Rebeka to przede wszystkim niesamowity głos i naturalna sceniczna charyzma.

 

https://www.facebook.com/pages/Rebeka/155331524520003

 

Żółte Kalendarze

Power pop w wykonaniu Magdy Kartoki Turłaj, Wojtka Potockiego, Maurycego Kiebzaka Górskiego.Niezwykle uwodzicielski repertuar koncertowy prezentują niekiedy z irytującą nonszalancją albo z bezczelnie brawurową przebojowością. Prace nad debiutancką płytą trwają od początku istnienia zwołanego 4 lata temu składu, ale przecież „…melodia kończy się we śnie”. Potencjał został ujawniony znakomitym udziałem  ŻK w kompilacji FURMAN.

 

http://www.youtube.com/watch?v=xBET8vrzK-A&feature=youtu.be

 

Koncert Organizowany jest w ramach promocji Getting Out Festival!

Europenian flag

.