Zaproszenie na wykład

Dodano: 12 stycznia 2015
 

Studio Plastyki Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp., zaprasza na inauguracyjny, otwarty wykład, po przerwie związanej ze zmianą miejsca, już w nowej siedzibie przy ul. Chrobrego 13.

Wykład zatytułowany „Techniki malarskie wodne jako samodzielne i pomocnicze formy tworzenia obrazów”, przeprowadzi znana w środowisku malarka Klara Rawicz-Lipińska w środę, 21 stycznia 2015 w Studiu Plastyki MCK przy ul. Chrobrego 13 o godz. 17.00.

Wiele osób zajmuje się malarstwem, często posługując się różnymi technikami w sposób dowolny lub przypadkowy. Takie postępowanie najczęściej utrudnia bądź często niweczy efekt malarski, a twórca niejednokrotnie nie jest w stanie ustalić jego przyczyn. Znajomość warsztatu, czyli poprawnego posługiwania się poszczególnymi technikami w znacznym stopniu ułatwia pracę malarską oraz prowadzi do właściwych, danej technice, efektów kolorystycznych i fakturowych.

Wykłady są teoretyczną częścią uzupełniającą warsztatów prowadzonych w Studiu Plastyki i stanowią formę otwartą dla wszystkich gorzowian zainteresowanych warsztatem malarskim.

Wstęp wolny.
Zapraszamy!

Europenian flag

.