10-11 lipca – zapraszamy na kolejny weekend z Dobry Wieczór Gorzów

Kolejny weekend z Dobry Wieczór Gorzów rozpoczniemy w sobotni wieczór o godzinie 19:00 z filharmonikami rozrywkowo, czyli „Koncert na luzie.

”WYKONAWCY:

Aleksandra Bogacka-Pajdzik – wokal

Natalia Chmurczyk – ukulele , chórki

Mateusz Rzytka – gitara basowa

Aleksander Lasek – perkusja

Dawid Pajdzik – instrumenty klawiszowe, gitara.

Sobotni wieczór zakończy CZESŁAW MOZIL. Niecodzienne połączenie monodramu, stand-upu i koncertu, w wykonaniu uwielbianego przez fanów, polsko-duńskiego artysty, byłego jurora, wiecznego marzyciela – Czesława Mozila! Dlaczego w trakcie pandemii lepiej być artystą w Polsce, niż fretką w Danii? Dlaczego Internet nigdy nie zastąpi koncertów, a “sieć” to wcale nie tak dobre miejsce? Co to w ogóle jest ten LOCKDOWN? A co ważniejsze: co to znaczy “być seniorem” i ile lat, tak naprawdę, ma Andrzej Wajda? Jedno jest pewne, każdy ma takiego Czesława Mozila na jakiego zasługuje!Przewrotna, bardzo zabawna, muzyczno – liryczna podróż, w którą wkomponowane są największe hity artysty. Po raz pierwszy – po pandemicznej przerwie – z udziałem prawdziwej, żywej publiczności. Wyjdźcie z domu! Nie możecie tego przegapić! Czy w świecie pełnym absurdów, poczucie humoru to jedyna broń?

Niedzielny wieczór uprzyjemni nam kwartet smyczkowy „Con Amabile”. W ich wykonaniu usłyszymy koncert muzyki irlandzkiej , start o godzinie 16:00.

WYKONAWCY:

Daria Krzysztoń-Baran – skrzypce

Yi Ding-Dana – skrzypce

Paweł Gaca – altówka

Agnieszka Lasek – wiolonczela.

Niedzielę zakończy koncert zespołu Balkan Spirit Project.Muzyka i kultura Bałkanów od lat fascynują polską publiczność… Pokazują to entuzjastyczne reakcje na na każdy niemal dźwięk utworów kojarzących się z Bałkanami, które porywają emocje …lub porywają do tańca. Dlatego właśnie dwóch Serbów mieszkających i żyjących w Polsce postanowiło stworzyć projekt przybliżający najpiękniejsze folkowe i rockowe melodie, pochodzące z krajów byłej Jugosławii. Zaskakuje, jak wiele z nich w polskiej wersji językowej zdobywa w Polsce szczyty popularności na listach przebojów. Balkan Spirit Projekt to dwóch Serbów, dwóch Polaków i prawdziwa muzyczna bałkańska energia w opracowaniu na gitarę, wokal, bas, perkusję, akordeon i skrzypce. Tradycyjne ludowe utwory bałkańskie zespół wykonuje w ciekawych, autorskich aranżacjach, w klimacie folkowo-rockowym.

Scena na Starym Rynku.

Wstęp wolny.

Europenian flag

.