SOWA

Co to jest SOWA?

Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) to przestrzeń złożona z kilkunastu stanowisk badawczych. Można przy nich samodzielnie odkrywać zjawiska przyrodnicze, z którymi spotykamy się na co dzień, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Wizyta w Strefie SOWA, to okazja, by stworzyć własny film animowany, sprawdzić symetrię swojej twarzy, dowiedzieć się, jak działa pamięć ultrakrótkotrwała i czym różni się od krótkotrwałej.

Częścią Strefy SOWA jest także Majsternia – miejsce dla tych, którzy lubią główkować. Tu nie ma instrukcji ani podpowiedzi. Są wyzwania i zestawy akcesoriów, ułatwiających mierzenie się z nimi. Co z tego wyjdzie? To zależy od śmiałków. Budują mosty, wieże, katapulty czy obiekty latające. Myślą przewodnią Majsterni jest „Myślisz lepiej, niż myślisz”.

SOWA, wspierana przez Centrum Nauki Kopernik, pomaga dzieciom i dorosłym poczuć radość z doświadczania i zdobywania wiedzy przez swobodne eksperymentowanie. Tak zaprojektowane środowisko uczenia się, to laboratorium dostępne dla wszystkich, które skłania do współpracy, rozbudza ciekawość, kreatywność i poczucie sprawczości.

Miejsce: Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu, ul. Warszawska 48, Budynek C

wtorek – piątek godz. 9:00 – 13:00;
niedziela 13:00 – 17:00;
poniedziałki i soboty oraz niedziela 21 i 28 lipca – nieczynne.

Zapisy i informacje w niedzielę w godzinach od 13:00 do 16:00 oraz od wtorku do piątku od 9:00 do 13:00:

tel. 607 505 122
sowa@mckgorzow.pl

Dziękujemy za materiał Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Sportowymi im. Szarych Szeregów.
Europenian flag

.