Jazda Coolturalna

Jazda Coolturalna jest projektem artystyczno – edukacyjnym adresowanym do dzieci i młodzieży. Ideą projektu jest upowszechnianie i poznawanie różnych dziedzin sztuki, oparte na „otwartym” i spontanicznym modelu działań twórczych. To także propozycja aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży w mieście i zagospodarowania ich czasu wolnego poprzez aktywne i dobrowolne uczestnictwo w działaniach artystycznych.

Jazda Coolturalna wystartowała po raz pierwszy 13 lipca 2009 roku. To pierwsze tego typu mobilne interdyscyplinarne przedsięwzięcie skierowane do dzieci i młodzieży z terenu całego miasta.

To doskonała szansa, by maksymalnie zaktywizować nie tylko ducha, ale i ciało. Poruszamy się po bezgranicznych przestrzeniach dźwięków, kolorów, wrażeń i doznań. Zatrzymamy się gdzieś pomiędzy rzeczywistością, a snem. Na naszych warsztatach dowiesz się, że plastyka, taniec, muzyka czy teatr to studnie nieprzebranych możliwości i źródło niekończących się niespodzianek.


Jazda Coolturalna 2021

Miejskie Centrum Kultury zaprasza dzieci w wieku od 7 do 12 lat do udziału w tegorocznej edycji wakacyjnych warsztatów artystycznych Jazda Coolturalna 2021. Zajęcia rozpoczną się 5 lipca w Amfiteatrze MCK.

Na uczestników czekają zabawy integracyjne, taneczne, sportowe, plastyczne, teatralne, muzyczne i wiele innych atrakcji. Warsztaty poprowadzą wykwalifikowani edukatorzy, pedagodzy, artyści i animatorzy na co dzień współpracujący z Miejskim Centrum Kultury.

W tym rok Jazda Coolturalna potrwa od 5 do 23 lipca. Zajęcia będą odbywały się według aktualnych zaleceń epidemiologicznych odpowiednich dla działań w przestrzeni otwartej. Zadbamy o to, aby dzieci zachowały dystans, wszystkie używane w trakcie warsztatów przyrządy, pomoce, artykuły plastyczne będą dezynfekowane i przydzielane indywidualnie. Prosimy, aby każde dziecko było zaopatrzone we własny napój w bidonie, termosie bądź butelce jednorazowej i drugie śniadanie – przekąskę.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem i złożenie oświadczeń.

Zapisy zakończone

Udział bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.

Organizator projektu: Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp.
ul. Drzymały 26, tel. 95 720 29 11 – zapisy zostały już zakończone – brak miejsc.

Europenian flag

.