17-18 lipca – Dobry Wieczór Gorzów

Dodano: 12 lipca 2021
 

Zapraszamy na kolejne letnie wieczory z muzyką.

Dobry Wieczór Gorzów rozpoczniemy w sobotę o godzinie 19:00 koncertem „Czarowne (po)południe”  – południowe rytmy, melodie.
WYKONAWCY:
Miłosz Wieliński – skrzypce
Aleksandra Bogacka-Pajdzik – skrzypce
Paulina Zmysłowska-Kłosińska – altówka
Natalia Makuch – wiolonczela

Sobotni wieczór zakończy koncert zespołu Caryna.
Zespół Caryna został założony w 2008 roku z inicjatywy Łukasza Nowaka – autora tekstów większości piosenek, od lat aktywnie działającego w nurcie piosenki studenckiej, folku i rocka. Caryna czerpie inspiracje z różnych gatunków muzycznych: folku, bossanovy, coutry, reggae, rocka oraz ballady.
Skład Grupy tworzą obecnie: Łukasz Nowak, Adam Marańda – znakomity skrzypek, człowiek-orkiestra, Maciej Kłys – basista znakomicie odnajdujący się również w tzw. ciężkim brzmieniu, Piotr Kołsut – świetny fingerstyle’owiec, znany ze swojej wcześniej działalności w zespole Przejście oraz Kamil Kaźmierczak – perkusista a także muzyk i współzałożyciel projektu folkowego Oreada.
Zespół w tym roku obchodzi 13-lecie istnienia. Zagrał w Polsce i za granicą setki koncertów. Na krajowych scenach występował m.in. przed Grupą Kombi, Raz Dwa Trzy, Elektryczne Gitary oraz wieloma innymi znaczącymi zespołami z Polski i Europy. Profesjonalizm muzyków w połączeniu z ich niezwykłymi osobowościami scenicznymi gwarantuje najwyższy poziom artystyczny każdego koncertu. Świadczą o tym dziesiątki występów zarówno na małych jak i wielkich prestiżowych scenach w całej Polsce. Każdy koncert Caryny to przedstawienie muzyczne które na długo zapada w pamięć.

Wieczorem w niedzielę o godzinie 16:00 zapraszamy na koncert zespołu Radio Brrruksela.
To nowy projekt zespołu 5 Pora Roku – grupy artystów i przyjaciół – aktorów, muzyków, wokalistów. Grają recitale, koncerty, spektakle teatralne. Łączy ich pasja do sztuki, a sztuka daje im mnóstwo radości. RADIO BRRRUKSELA to program na który składają się piosenki G. BRASSENSA i J.BRELA ”.
Zespół wystąpi w składzie : Cezary Żołyński, Mariusz Smoliński, Marek Popis, Mariusz Ambrożuk i gościnnie Artur Nełkowski.

Weekend z Dobry Wieczór Gorzów zakończy koncert zespołu Kraków Street Band.
Zespół, który w ekspresowym tempie stał się wizytówką miasta jak i polskiej sceny muzycznej. Grupa od 6 lat nie zwalniając tempa zdobywa coraz większą popularność.
W marcu 2018 roku Kraków Street Band – jako zwycięzca polskich eliminacji, reprezentował nasz kraj na European Blues Challenge 2018 w Norwegii. A to nie koniec wyróżnień! Poszczególni muzycy również zostali docenieni – Łukasz Wiśniewski uznany został za „Wokalistę Roku 2017”, a Tomek Kruk otrzymał tytuł „Gitarzysty Roku 2017” według czytelników czasopisma „Twój Blues”. Trudno się temu dziwić – Muzyka Kraków Street Band urzeka swobodą i pozytywną energią. Gdy w 2014 roku zbierali na debiutancką płytę poprzez kampanię crowdfundingową, w miesiąc zdobyli 170% planowanego budżetu. Dostali się do finału programu Must Be The Music, zdobywając doskonałe opinie jury na każdym kroku. Godnie reprezentowali Polskę największych zagranicznych festiwalach – m.in. Haizetara (Hiszpania), Sziget (Węgry), Ferrara Buskers Festival (Włochy). W corocznej ankiecie czasopisma „Twój Blues” Kraków Street Band uzyskał kolejno tytuły „Odkrycie Roku 2014” i „Zespół Roku 2015”. W 2015 roku wydali drugą, wyjątkową płytę – album poświęcony pamięci Jerzego Wójcika pierwszego polskiego artysty wykonującego muzykę bluegrassową. „Going Away” to trzecia płyta w dorobku Kraków Street Band, oparta w całości na autorskim materiale.

Scena na Starym Rynku.
Wstęp wolny.

Europenian flag

.