25 lat na linii frontu

Dodano: 26 stycznia 2011
 

AptekaFormacja Apteka składa raport z 25letniej, aktywnej działalności na pierwszej linii frontu. W drugiej części trasy przygotowanej na tę okoliczność, 28.01.2011 o 19.30 zaprezentuje go również gorzowskiej publiczności w Klubie Muzycznym MCK MAGNAT.

Dowódca, Jędrzej „Kodym” Kodymowski wraz ze swoja jednostką (Jacek Żołądek, Grzegorz Puzio) wykona utwory z powstałej z tej okazji płyty z manifestami politycznymi. Co istotne, elitarny szwadron zostanie wsparty przez oficerów jednostek specjalnych – Igora Pudło, oraz Cichego z zaprzyjaźnionej formacji Skalpel.

Jędrzej „Kodym” Kodymowski: „Zespół, grupa, środowisko związane z nazwą „Apteka” to nieograniczona hurtownia pewnej filozofii życia. Nieelastyczna, a jednocześnie fantastycznie współgrająca z aktualnym tłem, daleka od pochlebstw, a jednak zespalająca tak skrajne życiowe ekstrema(…)”

anTeny

anTeny opierają swoje piosenki zarówno na dwóch akordach, transowych energetycznych basach, jak i budując kilkuczęściowe suity. Brzmienie anTen to silna sekcja rytmiczna i prosta w brzmieniu, a czasem „hydrofoniczna”, „zdelayowana” ściana dźwięku gitary, często przetwarzanej przez różne efekty, uzupełniana o syntezatory. W ich utworach można znaleźć echa King Crimson, SBB, dEUS, muzyki etnicznej i tzw. post rocka. Założyciel i lider, Bartosz „Niedźwiedź” Matuszewski to bardzo aktywny muzyk gorzowskiej sceny, współpracował m. in. z zespołami Kawałek Kulki, Wakacje, Hary Kriszna Fast Food, Ekspluatacja, Neupro, Weś to zgaś, Kamiński & Brożek, etc.

We wrześniu ukazał się pierwszy teledysk grupy dostępny na portalu YouTube. Zespół od nagrania EPki „anTeny” cały czas pracuje nad nowymi kompozycjami.

Europenian flag

.