anTeny – premiera płyty „Armia Drzew”

Dodano: 22 stycznia 2014
 

anTeny – koncert promujący wydawnictwo ARMIA DRZEW

14.02.2014 sala widowiskowa MCK przy ul. Drzymały 26, godzina 19:30

Bilety : 5 zł , do nabycia w dniu koncertu

Zespół założony przez Bartosza „Niedźwiedzia” Matuszewskiego związanego z gorzowską sceną alternatywną, rozpoczął działalność w 2003 roku.

Niegdyś serwował mieszankę improwizacji około-jazzowych, rocka progresywnego, psychodeli i punk rocka, obecnie sięga po syntezatory i samplery. Przez cały okres aktywności anTeny zmieniały skład i kierunki działań, zawsze balansując pomiędzy piosenkową prostotą, a odważną muzyką eksperymentalną. Trio gra muzykę eklektyczną, pełną odniesień i wpływów wszelkiej maści. W dniu 14.02.2014r zaprezentuje swoją piątą płytę, pt. „Armia Drzew” a pierwszą, która ukaże się w ogólnopolskiej sprzedaży. Zespół kolejny okres aktywności chce zaznaczyć albumem, który trafi do szerszego obiegu. Oprócz tytułowej „Armii Drzew”, znajdzie się na nim 12 premierowych, napisanych w 2013 roku kompozycji. Jak zawsze brzmienie anTen to silna sekcja rytmiczna i „hydrofoniczna”, udająca za pomocą wielu efektów analogowe syntezatory i sekcję smyczkową, „zdelayowana” gitara, często przetwarzana przez brzmienia syntezatorów. Mocną stroną Bartka Matuszewskiego są błyskotliwe, pełne ironii i odniesień do „tutejszej” rzeczywistości teksty.

W odświeżonym składzie zagrają: gitara, wokal, sampler i syntezator – Bartosz Matuszewski, bas – Przemysław Szulc, perkusja i sampler – Michał Wdowikowski.

Album do nabycia w dniu koncertu. ( CD wydane nakładem gorzowskiego wydawnictwa Pink Kong )

Zapowiedź i pierwszy singiel:

http://www.youtube.com/watch?v=ZxovPCTpE9Y

http://www.youtube.com/watch?v=cIzJuHWlzfY

Dotychczasowe dokonania można przesłuchać na:

http://antenyband.bandcamp.com/

http://anteny.art.pl

Recenzje:

http://wearefrompoland.blogspot.com/2011/01/anteny-swiety-spokoj-ep-wyd-wasne-2010.html

http://wearefrompoland.blogspot.com/2010/06/anteny-motyl-w-soiku-ep-wyd-wasne-2010.html

http://wearefrompoland.blogspot.com/2009/11/anteny-anteny-ep-wyd-wasne-2009.html

Europenian flag

.