„Bla, bla, bla” oraz „Wariat i zakonnica”

Dodano: 24 marca 2015
 

monodram Konrada Stali pt. "Bla, bla, bla" oraz spektakl teatru Terminus A Quo z Nowej Soli - "Wariat i zakonnica"

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, Miejskie Centrum Kultury zaprasza w piątek, 27 marca na monodram Konrada Stali pt. „Bla, bla, bla” oraz spektakl teatru Terminus A Quo z Nowej Soli – „Wariat i zakonnica”.

„Bla, bla, bla” to ironiczna, pełna absurdu opowieść o ludzkich przywarach, ułomnościach, dążeniu do sławy i bogactwa. Monodram w wykonaniu Konrada Stali, w reżyserii Przemka Wiśniewskiego oparty jest na opowiadaniach Sławomira Mrożka. Po raz pierwszy spektakl ten został przedstawiony w 1998 roku, od tego czasu był grany wielokrotnie na przeglądach i festiwalach.

„Wariat i zakonnica” teatru Terminus A Quo to opowieść o ludziach, którym przydarzyły się nieprzewidziane okoliczności. On, zdiagnozowany przez lekarzy jako niebezpieczny osobnik, ze względu na paranormalne zachowanie zostaje osadzony w domu dla obłąkanych. Do celi niebezpiecznego furiata zostaje wprowadzona ona, stosunkowo uduchowiona siostra zakonna – w celu opieki nad szaleńcem… Autorem scenariusza, koncepcji sztuki, a także reżyserem jest Edward Gramont.

Mini-Konfrontacje Teatralne rozpoczną się o godz. 18.00 w MCK, ul. Drzymały 26.

Wstęp wolny.

Europenian flag

.