Cantabile u przyjaciół zza Odry

Dodano: 9 czerwca 2015
 

Cantabile u przyjaciół zza Odry

Po raz kolejny mieliśmy przyjemność uczestniczyć w muzycznym święcie, tym razem w Neuenhagen bei Berlin, któremu towarzyszyło motto: „Śpiew niesie pogodę ducha”.

Tradycją stowarzyszenia śpiewaczego Märkisch – Oderland e.V są coroczne spotkania chóralne, każdorazowo organizowane w innym regionie, z udziałem wielu chórów, zespołów śpiewaczych i gości. Dzięki współpracy Cantabile i Towarzystwa Przyjaciół Chóru Cantabile z tym stowarzyszeniem mamy od wielu lat możliwość uczestniczenia w muzycznych spotkaniach, poszerzania grona rozśpiewanej braci i promowania pięknej polskiej kultury i tradycji śpiewaczej. Od kilku lat do udziału w organizowanych przez Cantabile wielokulturowych projektów muzycznych zapraszane są między innymi zaprzyjaźnione chóry z Brandenburgii.

7 czerwca w Neuenhagen byliśmy jedynym gościem z Polski, wśród czternastu chórów biorących udział w tym wydarzeniu. Niezwykle gorąco została przyjęta nasza propozycja koncertowa – zaśpiewaliśmy najpiękniejsze utwory ludowe z różnych regionów kraju. Ich różnorodność i interpretacja zachwyciły publiczność wypełniającą po brzegi piękną salę koncertową. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż festiwale chóralne to nie tylko spotkanie śpiewającej dużej rzeszy pasjonatów, ale wielkie święto, w którym udział bierze bardzo liczna miejscowa społeczność.

(af)
foto: Cantabile

Europenian flag

.