Capitolek zimą – ,,Zimowe Marzenia”

Dodano: 13 stycznia 2010
 

Tak zatytułowano tegoroczne zajęcia środowiskowego klubu Capitolek, które na okres ferii przeniesiono na godziny przedpołudniowe. Od 18 stycznia zajęcia będą odbywać się w godzinach 10:00 do 14:00. Przez dwa tygodnie 30 dzieci z dzielnicy „Zawarcie”, poprzez zabawę będzie podejmowało twórcze inicjatywy i realizowały swoje pomysły.

Jakie plany?

W czasie zajęć dzieci przygotują przedstawienie – wierszyki i laurki na Dzień Babci i Dziadka, które podarują w czwartek dla Seniorów spotykających się w MCK Zawarcie.
Zaplanowano wycieczkę do Grodzkiego Domu Kultury, w którym uczestnicy zapoznają się z pracą aktorów lalkarzy oraz obejrzą przedstawienie. Będzie także wyjście do kina. Mali mieszkańcy południowej części miasta zadbają o ptaki zimujące w „Parku Róż”, które będą dokarmiać w trakcie zimowych spacerów. W ramach zajęć plastycznych powstaną wykonane rożnymi technikami prace przedstawiające „Zimowe Marzenia”. Dzieci poznają tajniki origami oraz wykonają maski karnawałowe. Wszyscy uczestnicy skryją się pod przygotowanymi maskami w trakcie karnawałowego balu przebierańców, który w piątek 29 stycznia zakończy akcję w klubie Capitolek w MCK „Zawarcie” przy ul. Wawrzyniaka.

Europenian flag

.