DNI GORZOWA 2016 – INFORMACJA O UTRUDNIENIACH

Dodano: 27 czerwca 2016
 

W związku z organizacją w dniach 2 – 3 lipca 2015 r. „Dni Gorzowa 2016” planowane jest całkowite wyłączenie z ruchu kołowego w okresie od godz. 6:00 dnia 2 lipca 2016 r. do godz. 5:00 dnia 4 lipca 2016 r. następujących odcinków dróg:

  • Mostu Staromiejskiego (dla obu kierunków ruchu) wraz z przyległym do niego Rondem Św. Jerzego;
  • ulicy Fabrycznej na odcinku od Ronda Św. Jerzego do mostu kolejowego;
  • ulicy Wał Okrężny.

Zamknięcie ulicy Nadbrzeżnej od wjazdu przy „Wildomie” do ul. Wodnej planowane jest wcześniej, tj. od godz. 6:00 1.07.2016r. (piątek) do 4.07.2016 r. do godz. 5:00. Również wcześniej tj. od godz. 15:00 1.07.2016r. (piątek) na potrzeby ustawienia ogródków gastronomicznych planowane jest wyłączenie z ruchu ulicy Fabrycznej na odcinku od ul. Wawrzyniaka do ul. Towarowej.

 

 DNI GORZOWA 2016 - INFORMACJA O UTRUDNIENIACH

Przejazd w trakcie weekendu z centrum miasta (skrzyżowania przy Katedrze) do dzielnicy Zawarcie możliwy będzie przez Most Lubuski po trasie: ul. Sikorskiego – Warszawska – Rondo Santockie – Trasa Nadwarciańska – Rondo Kasprzaka – Koniawska – Rondo Grobla. O trasie objazdu informować będą ustawione tymczasowe znaki drogowe wskazujące objazd na Zawarcie.
Natomiast przejazd do centrum miasta z Zawarcia (od ul. Śląskiej) możliwy będzie ulicą Wawrzyniaka –– Kolejową – Przemysłową – Woskową – Zieloną – Trasą Nadwarciańską – do Ronda Santockiego.
W trakcie obowiązywania czasowej organizacji ruchu wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniu ulic Spichrzowa – Chrobrego – Nadbrzeżna oraz Przemysłowa – Mechaniczna. Natomiast na skrzyżowaniu ulic Grobla – Woskowa – Zielona oraz Rondzie Santockim w przypadku blokowania się skrzyżowania planowane jest sterowanie ruchem przez funkcjonariuszy policji.
Z tras objazdu korzystać będą również autobusy MZK kursujące na pętlę Śląska Pole – Golfowe (linie 101, 111, 125, 404). W związku z powyższym na ulicy Śląskiej, Wawrzyniaka, Zielonej i Woskowej wyznaczone zostaną tymczasowe przystanki autobusowe. Natomiast autobusy jadące z centrum w kierunku Zakanala (100, 103, 107, 110,) oraz linie podmiejskie obsługujące Gminę Deszczno przejadą Trasą Nadwarciańską, ul. Zieloną, ul. Grobla, gdzie powrócą na stałą trasę.
Szczegółowe informację dotyczące kursowania autobusów komunikacji publicznej w dniu 2 i 3 lipca br. zostaną podane przez Miejski Zakład Komunikacji w oddzielnym komunikacie.

 DNI GORZOWA 2016 - INFORMACJA O UTRUDNIENIACH

PARKOWANIE W DNIACH 2.07 – 3.07

Na czas „Dni Gorzowa 2016” dla mieszkańców, którzy planują dojazd na imprezy własnym samochodem udostępnione zostaną bezpłatne parkingi. Będą to :

  1. Parking przy Filharmonii Gorzowskiej.
  2. Parkingu przy Targowisku na ul. Cichońskiego (czynny od piątku od 18:00, do poniedziałku do godz. 6:00)
  3. Parkingi na terenie GRH (wjazd od Przemysłowej i Targowej) – dostępne w sobotę 2 lipca od godz. 13:00 do 0:00 i niedzielę 3 lipca 10:00-0:00
  4. Na prawym pasie ruchu ul. Grobla (jezdnie w obu kierunkach) na odcinku od ul. Zielonej do ul. Św. Jerzego.
  5. Parkingi Strefy Płatnego Parkowania zlokalizowane w centrum miasta (parkowanie darmowe).

DOJAZD NA STADION ŻUŻLOWY 3 LIPCA 2016

Szczególne utrudnienia w związku z Dniami Gorzowa przewiduje się bezpośrednio przed i po meczu żużlowym zaplanowanym na godzinę 19:30 w dniu 3.07.2016 r. (niedziela). Z uwagi na zamknięcie Mostu Staromiejskiego i ul. Fabrycznej dojazd na stadion będzie utrudniony i zalecamy kibicom wcześniejsze niż zwyczajowo wyjście/wyjazd na mecz.
Dla kibiców z północnych dzielnic miasta zalecamy dojazd do centrum i skorzystanie z komunikacji miejskiej lub pozostawienie pojazdu po północnej stronie Warty na jednym z udostępnionych parkingów (SPP w centrum, parking przy Targowisku przy Cichońskiego, parking przy Filharmonii Gorzowskiej).
Dojazd do stadionu dla kibiców spoza Gorzowa Wlkp. zalecamy drogą ekspresową S-3 do Węzła Gorzów Południe i dalej: ul. Kasprzaka – Rondo Kasprzaka – Koniawska – Rondo Grobla – Mazowiecka – Wawrzyniaka – Śląska.
Dostępne będą również parkingi GRH przy ul. Targowej i Przemysłowej oraz prawy pas ruchu przy ul. Grobla. Przed imprezą żużlową posterunki policji weryfikujące karty parkingowe ustawione zostaną na skrzyżowaniu ul. Mazowieckiej i Przemysłowej oraz Kolejowej i Przemysłowej.

 DNI GORZOWA 2016 - INFORMACJA O UTRUDNIENIACH

PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA

Europenian flag

.