Dobry Wieczór Gorzów – koncert Nowonarodzeni & Mate.O / Magdalena Bańkowska – Moskwa z zespołem

Dodano: 9 sierpnia 2022
 

14.08 / niedziela / 19:00 / Stary Rynek / wstęp wolny

Tradycyjne jak co tydzień w okresie letnim, zapraszamy na Stary Rynek w Gorzowie Wlkp. Na scenie Dobry Wieczór Gorzów w niedzielny wieczór wystąpią dwa zespoły: Nowonarodzeni & Mate.O z muzyką chrześcijańską oraz rodowita Gorzowianka Magdalena Bańkowska – Moskwa.

NOWONARODZENI & Mate.O – koncert muzyki chrześcijańskiej.
Folkowo, rockowo, jazzowo, a z pewnością niebanalnie! Tak się zapowiada koncert uwielbienia znanego ze swojej lokalnej działalności zespołu NOWONARODZENI, który w tym roku wystąpi wspólnie z jednym z przodujących artystów polskiej sceny chrześcijańskiej Mateuszem Otrębą, znanym jako Mate.O.
Mateusz Otremba prywatnie jest mężem Natalii Niemen, a zawodowo jest kompozytorem piosenek, muzykiem, fotografikiem i wokalistą. Debiutował na scenie muzycznej w 1997 roku albumem „Totalne Uwielbienie”. Od tamtej pory nagrał kilkanaście albumów. Nagrywał z zespołami New Life’m i TGD, Natalią Niemen, Mietkiem Szcześniakiem, Marcinem Pospieszalskim oraz wieloma innymi artystami.
Na scenie towarzyszyć im będzie zaprzyjaźnione trio dęte, w którego skład wchodzą poznańscy muzycy: Jakub Domański – trąbka, Filip Szulc – saksofon, flet poprzeczny, Fabian Kubiszyn – puzon.
Takie połączenie zmontowano i przygotowano specjalnie na deski sceny Dobry Wieczór Gorzów! Można się spodziewać niezapomnianych przeżyć muzycznych oraz duchowych!
Ich energia z pewnością udzieli się wszystkim słuchaczom, więc otwarci na nowe doświadczenia, przybywajcie!

MAGDALENA BAŃKOWSKA – MOSKWA jest rodowitą Gorzowianką.
Ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu oraz Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie wokalistyki jazzowej na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Pracuje w gorzowskich Szkołach Muzycznych jako pedagog i akompaniator. Zdobyła wiele nagród i wyróżnień na festiwalach i konkursach piosenki. W 2019 roku w koncercie “Debiuty” podczas 56 Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu zaprezentowała własny utwór pt. “Oszukać czas”.
Jest trzykrotną stypendystką Prezydenta Miasta Gorzowa w dziedzinie muzyki. Ostatnie stypendium w 2020 roku otrzymałam jako wsparcie nagrania debiutanckiego albumu z piosenkami własnego autorstwa. Piosenki utrzymane są w klimacie około-jazzowym, zróżnicowane pod względem tempa, nastroju, tematyki, są po prostu moim osobistym spojrzeniem na dzisiejszy świat.

Europenian flag

.