Dobry Wieczór Gorzów – koncert zespołu Pogwizdani / Wojciech Waglewski & Kasai

Dodano: 12 lipca 2022
 

16 lipca / sobota / 19:00 / Stary Rynek / Wstęp wolny

Zapraszamy w sobotni wieczór na Stary Rynek. Na scenie Dobry Wieczór Gorzów będą czekać na was dwa koncerty!

Zespół POGWIZDANI
Jesteśmy grupa przyjaciół, która swoim humorystycznym podejściem do muzyki umila czas. Niewątpliwie wspólna pasja do folku, pięknych kobiet i dobrej imprezy nas połączyła.
Gramy na instrumentach tradycyjnych, charakterystycznych dla naszego regionu, jednak czysty folklor to nie nasza bajka. Aktualnie coverujemy wszystkie kawałki, które tylko nam się spodobają i wpadną w ucho, nadając im nierzadko drugie życie. Staramy się również pracować nad autorskimi utworami, które gdzieś tam powoli powstają póki co w tajemnicy przed internetem.
Śpiewanie na kilka głosów i bardzo luźne podejście do muzyki jest chyba naszym największym atutem.
Każdy z nas jest indywidualistą na swój własny sposób, dlatego tez nasze występy są często nieprzewidywalne.

WOJCIECH WAGLEWSKI & KASAI Najnowszy z duetów Wojciecha Waglewskiego, który jest wynikiem muzycznej przyjaźni z Kasią Piszek (Kasai) – pianistką, kompozytorką, autorką tekstów, wokalistką i producentką, mającą na koncie współpracę z czołówką krajowej sceny muzycznej. Razem pracowali przy projektach „Waglewski Gra-Żonie” i „Anawa 2020″, a bezpośrednim impulsem do wspólnego grania był występ dla Radia 357. Inspiracje operą, filmem oraz muzyką symfoniczną i elektroniczną, obecne w muzyce Kasai, wpisane są w szeroko pojęty nurt muzyki alternatywnej, dodając nowych barw eklektycznej twórczości lidera Voo Voo. Spotkanie tych dwóch osobowości sprawia, że kompozycje Wojciecha Waglewskiego zyskują zupełnie nowy, eteryczny wymiar.

Europenian flag

.