Dobry Wieczór Gorzów – spektakle Kijowskiego Teatru Ulicznego „Higlights” oraz Teatru Vuala ze Lwowa

Dodano: 1 sierpnia 2022
 

7 sierpnia / niedziela / 13:00 oraz 21:00 / Stary Rynek / wstęp wolny

Dobry wieczór Gorzów w niedzielę powita teatralnie. Zapraszamy tym razem nietypowo bo o godzinie 13:00 oraz 21:00.

Godzina 13:00
„Weso
ła Bajka o smutnej królewnie” w wykonaniu Kijowskiego Teatru Ulicznego „Higlights”.
Historia znana z opowieści na dobranoc, dość oryginalnie wzbogacona przez nasz teatr o nowe wątki. Niełatwego zadania rozbawienia smutnej księżniczki podejmują się Czarny Książę, mający na usługach trójgłowego smoka i wesoły muzykant, któremu dopomaga Baba Jaga i Chata na Kurzej Stopce.
Ten pełen humoru, zabawnych sytuacji i zabawy z dziecięcą publicznością spektakl uliczny dedykowany jest nie tylko dla najmłodszej widowni.
spektakl bez słów czas trwania spektaklu 55 minut .

Godzina 21:00
„Przystanek Klaunada” w wykonaniu Kijowskiego Teatru Ulicznego „Higlights” i Teatru Vuala ze Lwowa.
Spektakl plenerowy p.t. „Przystanek Klaunada” przygotowany został ramach polsko – ukraińskiego projektu kulturalnego, w którym obok aktorów Kijowskiego Teatru Highlights występują artyści lwowskiego Teatru Vuala. Inspiracją do powstania spektaklu była wola ukazania wzajemnej relacji teatru i cyrku Przedstawienie sięga do praźródeł klaunady, mającej swój początek w starożytnym Egipcie w V wieku p.n.e . Zawiera elementy nowego cyrku posługującego się tańcem , muzyką, pantomimą a nawet sportem. W pełnym magii, cyrkowych sztuczek, ekwilibrystycznych popisów, a także akrobatyki i gimnastyki artystycznej oraz tańców na szczudłach artyści opowiadają historię Arlekina wędrującego w poszukiwaniu wymarzonej ukochanej. Komediowe sceny pozwalające na dobrą zabawę i interakcję z publicznością dopełniają widowiskowy charakter przedstawienia.
Spektakl bez słów , 60 minut.

Europenian flag

.