Anita Lipnicka – koncert

07-03-2016, godz. 19:30
Teatr im. J. Osterwy, Teatralna 9, Gorzów Wielkopolski

7 marca 2016 roku zapraszamy na wyjątkowy koncert.
Wyjątkowy gdyż wystąpi przed Państwem wokalistka, która swoją współpracą z zespołem Varius Manx na trwałe wpisała się w poczet klasyków polskiej popkultury.

Po opuszczeniu grupy Varius Manx Anita Lipnicka kontynuowała karierę solową, by w 2002 roku nawiązać współpracę z Johnem Porterem, kultową postacią polskiej sceny niezależnej. Po siedmiu latach współpracy z muzykiem i wokalistą Anita Lipnicka wróciła na scenę z solowym anglojęzycznym projektem, który swoją premierę miał w 2009 roku. Po raz pierwszy Anita wystąpiła wówczas w roli wyłącznego autora i producenta własnego przedsięwzięcia, sama akompaniując sobie także na fortepianie i innych instrumentach.

W 2013 roku ukazał się pierwszy od trzynastu lat autorski krążek artystki nagrany w języku polskim zatytułowany „Vena Amoris”. Z materiałem tym Anita Lipnicka wystąpi właśnie na scenie Miejskiego Centrum Kultury.

Album, inspirowany nurtem folku zwanym americaną, mieszczącym w sobie i tradycyjne, mocno kampowe brzmienie country, i bluesowe naleciałości, ma muzycznie do zaoferowania znacznie więcej, niż poprzednie płyty. Wychodzi od najlepszych piosenek nagranych z Porterem, ich przebojowości i akustycznego uroku, dodając brzmienie folkowych instrumentów i co najważniejsze – polskie teksty.

Recenzje płyty:
„Jej najnowszy krążek „Vena Amoris” nie poleci w radiu, nie będzie dla niego miejsca na festynach. To płyta nagrana w konkretnym klimacie, u nas mało popularnym. Zahacza co prawda wyraźnie o styl country, ale to nie jest sielskie, naiwne granie w stylu pikników w Mrągowie. To muzyka rodem z amerykańskiej sceny folkowo-countrowej. Sporo gitar, ale też bandżo, wibrafon, akordeon, kontrabas, mandolina. Momentami brzmi jak soundtrack do pogrzebowej sceny z westernu (tytułowy „Vena Amoris”) albo przypomina numery mistrzyni mroku PJ Harvey („Nie wiem”). Zarejestrowany na żywo materiał to również bardzo dojrzała płyta w sferze lirycznej. Nierzadko gorzkie teksty Lipnickiej zasługują na dodatkowego plusa. Podobnie jak wokal. Nie pamiętam tak ciekawego potraktowania melodii polskiego języka przez naszą wokalistkę.” Gazeta Prawna.

Koncert odbędzie się w Teatrze im. J. Osterwy  o godz. 19:30.
Bilety w cenie 35 zł do nabycia w kasie MCK, ul. Drzymały 26 od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00 – 16:00 oraz w kasie Teatru i InfoKiosku w Galerii Askana. Ilość biletów ograniczona!


Europenian flag

.