anTeny i Hary Krishna Fast Food

02-04-2011, godz.
Klub Muzyczny MCK – Magnat, Drzymały 26, Gorzów Wielkopolski

Bilety 10 zł

 

anTeny

Grupa od początku szuka złotego środka pomiędzy popularnymi i niszowymi gatunkami muzyki. Zespół tworzy wyraziste, naturalne piosenki, posiada intrygujące teksty, odważne formy instrumentalne oraz swobodne improwizacje. Brzmienie anTen to silna sekcja rytmiczna i garażowa, „zdilejowana” gitara, uzupełniana przez brzmienia syntezatora. To jeden z niewielu zespołów chętnie sięgających po niesymetryczne metrum w muzyce rockowej. W ich utworach można znaleźć echa lat 60tych i 70tych, rocka progresywnego, fusion, free jazzu, muzyki etnicznej i tzw. post rocka.

Muzycy podczas koncertu będą świętować dwulecie istnienia aktualnego składu i zagrają nowe piosenki…. oraz dużo… tych bardzo, bardzo starych.

http://www.myspace.com/antenyband

HARY KRISHNA FAST FOOD …”nie ma litości dla publiczności” (Landsberg)

Największymi sukcesami zespołu założonego 1997 roku było…. , poza oryginalnym stylem grania… współudział w zatrzymaniu pociągu relacji Skwierzyna-Gorzów, włamanie do szafki domu kultury „Małyszyn”, wydanie pieniędzy tego domu kultury (przeznaczonych pierwotnie na naprawę wzmacniacza) na wyjazd na koncert Lecha Janerki, zablokowanie w 2000 roku na wiele godzin toalety w bydgoskim klubie „Mózg”, nielegalne przejście przez tory z całym sprzętem na stacji kolejowej w Krzyżu, wywołanie stanów przedzawałowych u kilku pracowników lokalnych placówek kultury i oświaty, odwołanie połowy koncertów i złamanie zasad p. poż. placówki Zespołu Szkół Budowlanych im. Kopernika, której dyrektor zainspirował nową nazwę dla muzyki zespołu, nazywając ją pseudo-awangardą. Kilka osiągnięć trzeba ominąć, ze względu na żyjące i żądne zemsty ofiary kawałów. Zespół rozpadał się i powracał w nowych składach. Ostatecznie skończył działalność w „Stolarni” w 2003 roku. Grupa reaktywuje się jednorazowo i zagra brutalne szoł w składzie: Macio Parada, Daniel „Adams” Adamski, Niedźwidź na instrumentach i wokalu.

 Europenian flag

.