Antropologiczne poznawanie świata – „PoDrodze Maluchem przez Amerykę Południową”

11-03-2024, godz. 18:00
sala widowiskowa MCK, Drzymały 26, Gorzów Wielkopolski

Z cyklu „Antropologiczne poznawanie świata”. Spotkanie z Arkadym Fiedlerem – „PoDrodze Maluchem przez Amerykę Południową”

„Maluchem przez Amerykę Południową” to kolejna, czwarta odsłona projektu podróżniczo-filmowego „PoDrodze”. Tym razem mały polski Fiat, zwany „Zieloną Bestią”, dotrze do chilijskiej i argentyńskiej Patagonii, przejedzie fascynującą Carretera Austral – chilijską drogę południową, oraz słynną argentyńską trasę 40. Przemierzy wzdłuż i wszerz Andy, odwiedzi Peru, Ekwador i Kolumbię, będzie się zmagać z wiatrem, górskimi drogami i wysokościami sięgającymi 5000 m n.p.m. Otrze się o fascynujące wulkany i jeszcze nie naruszoną przyrodę. Zachwyci spotykanych po drodze mieszkańców Ameryki Południowej.

Arkady Paweł Fiedler – zmotoryzowany podróżnik i entuzjasta dalekich wypraw samochodowych, a także autor filmów i książek podróżniczych. Jest wnukiem wybitnego pisarza i podróżnika, Arkadego Fiedlera. Od lat z pasją odkrywa świat za kierownicą samochodu. Jest twórcą i organizatorem projektu filmowo-podróżniczego PoDrodze -„Maluchem wzdłuż granic Polski”, „Maluchem przez Afrykę”, „Maluchem przez Azję” oraz „Maluchem przez Amerykę Południową”. Arkady jest również organizatorem projektu „Electric Explorer African Challenge”, w ramach którego jako pierwszy człowiek na świecie przemierzył kontynent afrykański samochodem elektrycznym. Fascynują go drogi oraz to, co po drodze. Jest entuzjastą klasycznej polskiej motoryzacji oraz nowoczesnych technologii motoryzacyjnych. W swoich podróżach korzystał zarówno z samochodów o tradycyjnym napędzie, jak i z pojazdów hybrydowych, elektrycznych oraz na wodór.

11 marca 2023, godz. 18:00
sala widowiskowa MCK, ul. Drzymały 26
Wstęp wolny.


Europenian flag

.