Bajzel + Ulica Krokodyli

08-04-2011, godz.
Klub Muzyczny MCK – Magnat, Drzymały 26, Gorzów Wielkopolski

Bilety w cenie 12 zł do nabycia w dniu koncertu.

BAJZEL – człowiek orkiestra, który przy pomocy zapętlania sampli perkusyjnych, gitar granych oraz vocali śpiewanych przez niego na żywo tworzy muzykę do złudzenia brzmiącą jak kilkuosobowa formacja. Jego charyzmatyczne występy, przysporzyły mu juz sporo fanów w całej Polsce. Bajzel to niespokojny, artystyczny duch i dlatego jego płyty są w pełni autorskie. Muzyk sam komponuje, pisze teksty, nagrywa wszystkie dźwięki a nawet projektuje okładki.

Artysta wywodzi się ze Świnoujścia, gdzie przez parę lat współpracował z ekscentryczną formacją „Stacja Kosmiczna Gniazdo Konia”.

Jego debiutancki album zatytułowany po prostu „Bajzel” został dobrze przyjęty przez krytykę i środowisko muzyczne. Bajzel został zaproszony na trasy takich wykonawców jak LAO CHE, POGODNO, KASIA NOWSOWSKA, BAABA, czy TYMON & TRANSISTORS. Ten ostatni zaproponował mu współpracę ze swoim wydawnictwem Biodro Records. Trasę koncertowa promującą płytę zwieoczyły występy na festiwalach, m.in. „GARAZ”, „OPEN ER” i „OFF”. Piosenka „WINDOW” promująca album doczekała sie profesjonalnie zrealizowanego teledysku w SAN FRANCISCO, który otrzymał nagrodę na YACH FILM FESTIVAL 2008 za najlepsza reżyserie. Ta sama piosenka znalazła sie również na składance amerykaoskiej edycji „WOODSTOCK FILM FESTIVAL 2008”, a inne piosenki z płyty na polskich składankach „WE ARE FROM POLAND Vol.2”, „ALTERNATIVEPOP Vol.1 „, oraz płycie z sesjami radiowymi p.t. „OFFSESJE 1”, nagranej w legendarnym studiu radiowej TROJKI im. AGNIESZKI OSIECKIEJ.

W roku 2009 powstał drugi krążek Bajzla -„Milosnij”. Ta płyta to prawdziwe zaskoczenie dla pozyskanych juz fanów albowiem w znacznym stopniu rożni sie od poprzedniej. Po pierwsze Bajzel objawia sie, jako zdolny tekściarz pisząc tym razem całkowicie po polsku. I chod kompozycje pochodzą całkowicie z serca, to utwory dalekie są od przesłodzonego banału. Bajzel bawi sie słowami, zestawiając je w sposób niekonwencjonalny, zakrapiając ciętym dowcipem, a po kilkukrotnym przesłuchaniu piosenki możemy ja odczytywad na wielu płaszczyznach. Po drugie Bajzel nie przestaje też eksperymentowad w muzyce. Tu także dokonuje niestandardowych zestawieo, miesza różnorodne style i tworzy parę nowych. Druga płyta Bajzla jest dużo bardziej osobista i dojrzała. Zamiast nieokiełznanej energii można na niej odnaleźd przemyślane kompozycje i niezwykle interesujące teksty, chod i te ciągle zawierają specyficznie zwariowany bajzel.

Ulica Krokodyli – jeśli mierzi Cię egzaltacja i emo podejście do struktury słowno-muzycznej, jeśli patos i udawana rozpacz odstrasza Cię na kilometr, to spokojnie omijaj te dźwięki.  Najnowszy zespół, Błazeja Króla z Kawałka Kulki.Europenian flag

.