BAMBERKA 2020

09-10-2020, godz. 19:00
sala widowiskowa MCK, Drzymały 26, Gorzów Wielkopolski

XI Ogólnopolski Festiwal Monodramów i Teatrów Małych Form
Zapraszamy na XI Ogólnopolski Festiwal Monodramów i Teatrów Małych Form który odbędzie się w dniach 9-10 października 2020 w Sali Widowiskowej MCK.

9 października:

godz. 19:00 “Więcej grzechów nie pamiętam…” – monodram w wykonaniu Martyny Strychalskiej – Poznań

Reżyseria: Daniel Stachuła

Scenariusz: Martyna Strychalska, Daniel Stachuła (na podstawie powieści Vedrany Rudan “Oby Cię matka urodziła”)

Kostiumy: Martyna Strychalska, Daniel Stachuła

Opowieść o relacjach matki i córki, bezustannie wibrujących na granicy między miłością a nienawiścią. Bohaterka rozprawia się z mitem o świętości Matki. W spektaklu przewijają się też wątki: śmierci, konfliktu pokoleń, mentalności, która każe ukrywać wszystko w czterech ścianach własnego domu. Jest to wyprawa do źródeł zła, próba nadania mu nazwy. Gdy oprawcami są mama i tata, wyzwolenie z zaznanego od nich cierpienia może zabrać całe życie. Czy każdy ma prawo do ratunku, oczyszczenia i swojego anioła?

godz. 20:30 “Letnie Małżeństwo” – monodram w wykonaniu Marty Andrzejczyk – Olsztyn. – Mezalians współczesny stworzony w oparciu o autentyczną historię.

Reżyseria: Przemek Wiśniewski. Scenariusz: Agnieszka Kochanowska na podstawie pamiętnika Marty Andrzejczyk. Muzyka: Czesław Mozil

W naszej Polsce – znanej z gazet, jako kraj wyzwolonych, inteligentnych, ambitnych i zdolnych ludzi, gnębionych przez kiepskie rządy zaściankowych polityków – istnieją miejsca, których wcale nie chcemy oglądać. Których absurdalność, koślawość i głupota nie pasuje do obrazu kraju, w którym chcemy żyć. W które nie chcemy wierzyć i odkładamy je do lamusa historii, jako zjawiska dawno już nieistniejące.

A jednak pewne rzeczy cały czas się zdarzają i dla poszczególnych ludzi stają się ich całym życiem. Zdarzają się na przykład w warmińsko-mazurskim. Kaśka – kurpianka mazurska opowiada swoją historię siedmiotygodniowego małżeństwa ze szlachcicem. Mezalians współczesny z historią i histerią w tle w jednym akcie.

Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób i zdarzeń czasem jest, a czasem nie jest przypadkowe. Jeśli myślisz, że to o tobie, to na pewno masz rację. Jeśli myślisz, że to nie o tobie, to obyś miał rację…

/Agnieszka Kochanowska/
Obowiązują wejściówki dostępne na abilet.pl od 1 października. Ilość miejsc ograniczona.
Bilety Bamberka 9 października: abilet.pl
09.10 19:00, Sala Widowiskowa MCK, ul. Drzymały 26


Europenian flag

.