CZERWIE na żywo do filmu niemego „Brzdąc”

14-03-2014, godz. 18:30
MCK, Drzymały 26, Gorzów Wielkopolski

plakat CZERWIE - Ch. Chaplin Brzdącbilety: 10 zł
od 01 marca w kasie MCK (ul. Drzymały 26, pon.-pt. godz. 9:00 -16:00)

W kinie tego nie grali !!!
Rzadka okazja aby zobaczyć film niemy w reż. Ch. Chaplina „Brzdąc” z akompaniamentem na żywo. Muzyczną improwizowaną ilustrację filmu (tapping) zapewni zespół CZERWIE.

„Brzdąc” – jeden z najwybitniejszych filmów Chaplina-reżysera i Chaplina-aktora. Wzruszająca historia biednego szklarza i jego towarzysza: małego chłopca-podrzutka. Typowe dla Chaplina przemieszanie komedii z tragedią, sentymentalizmu z radością i wielką liczbą gagów. Nie można również pominąć wspaniałej gry małego Jackiego Coogana.

CZERWIE – małopolska formacja prezentująca dźwięki z pogranicza popu, rocka, folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Grupa zawiązała się spontanicznie w 2000 r. na wiejskim pikniku w sołectwie Roczyny koło Andrychowa (pow. wadowicki) w Beskidzie Małym i godnie reprezentuje swój region. Czerwie dały się już poznać m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Malta w Poznaniu, Colours of Ostrawa w Czechach oraz wielu innych. Zagrali dotąd ponad 400 różnego typu imprez, od koncertów klubowych, festiwali, sztuk teatralnych czy tappingów do filmów niemych. Są twórcami i wykonawcami muzyki do spektaklu Piotra Cieplaka „Albośmy to, jacy, tacy” na podstawie „Wesela” St. Wyspiańskiego (Teatr Powszechny, Warszawa), Sztukę wystawiono 50-krotnie w stolicy, była emitowana kilkakrotnie przez TVP Kultura, W roku 2004 CZERWIE wydały album pt. „Padlina” m.in. z gościnnym udziałem Macka Maleńczuka. Rok 2008 przynosi limitowany projekt pt. „Otwarta Sztuka Dla Ludu”, który niejednokrotnie gościł na antenach stacji radiowych. W roku 2012 ukazała się najnowsza produkcja zespołu, płyta „Melanż” uznana przez krytyków za jedno z najlepszych wydwanictw 2012r. W międzyczasie grupa tworzy muzykę do sztuk teatralnych, filmów niemych, dokumentu i fabuły.Europenian flag

.