Dobry Wieczór Gorzów – Koncert – Aleksander Kaczuk – Jagielnik. Koncert zespołu Gra Sów

19-09-2021, godz. 16:00 - 18:00
Stary Rynek, Gorzów Wielkopolski

Koncert – Aleksander Kaczuk – Jagielnik – student wydziału wokalnego Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie prof. Bogdana Makala, wcześniej kształcił się w Szkole Muzycznej I i II st. w Gorzowie Wielkopolskim w klasie dr Beaty Gramzy. Laureat Ogólnopolskich Konkursów Wokalnych m.in.: I miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Profesor Haliny Słonickiej w Suwałkach, oraz II miejsce w XI Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach, wyróżniony podczas VII Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Krystyny Jamroz w Kielcach, otrzymał najwyższą punktację 25 pkt. i wyróżnienie podczas Przesłuchań Makroregionalnych CEA 2017. Trzykrotnie otrzymał stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Doskonalił swoje umiejętności w licznych kursach mistrzowskich, oraz pobierając lekcje u wybitnych pedagogów m.in.: maestro Eytana Pessana, dyr. Francesco Bottigliero, prof. Sabiny Martinaityte, dr Jarosława Bręka. Jest bardzo aktywny artystycznie, bardzo chętnie podejmuje się udziału w różnych projektach muzycznych, nie boi się wyzwań i nowych doświadczeń. Do takich należy współpraca z Kultur BHS, czy Capella Caelestis. W swoim życiorysie artystycznym mimo młodego wieku ma już za sobą wiele wystąpień, koncertów, udział w projektach operowych. Od grudnia 2020 jest również członkiem Gorzowskiego Towarzystwa Muzycznego.

Koncert zespołu Gra Sów. Autorem wszystkich tekstów oraz muzyki tego gorzowsko-poznańskiego zespołu jest Kamil Meler. Grupę tworzą:
Kamil Meler (wokal oraz gitary)
Marta Wołczecka (gitara elektryczna)
Tomasz Dopierała (gitara basowa)
Max Wolff (perkusja)
Gra Sów o sobie :
W lutym roku 2020 wyszła nasza pierwsza płyta długogrająca- „Wolne Tańce”. Utworem promującym ten album są „Fantastyczne Stworzenia”. Nasza melodyjna muzyka utrzymana jest w stylu nazwijmy to ‘brytyjskim’, wprowadza w raczej refleksyjny nastrój i skłania do słodko-gorzkich przemyśleń. Towarzyszą jej wpadające w ucho teksty w języku polskim. Muzyka Gry Sów to pozorna prostota skrywająca w sobie sporą warstwę energii oraz chwytliwości. To piosenki poruszające tematy ucieczki od przeszłości, poszukiwania przyszłości, wszelkiej innej refleksji. Podróż do świata zbudowanego z pragnień i chęci działania, radości i smutku, poczucia młodości i starości.

Scena na Starym Rynku.
Wstęp wolny.
Organizatorzy: MCK Gorzów, Miasto Gorzów, Dobry Wieczór Gorzów.


Europenian flag

.