Dobry Wieczór Gorzów – koncert Gorzowskiej Orkiestry Detej z gośćmi / zespół Wrony

10-07-2022, godz. 19:00
Stary Rynek, Gorzów Wielkopolski

GORZOWSKA ORKIESTRA DĘTA z zaproszonymi gośćmi.

Skład tworzy 36 muzyków:
3 flety,
5 klarnetów,
1 fagot
5 saksofonów,
6 trąbek,
3 puzony,
5 perkusistów,
3 sakshorny,
2 tuby,
1 gitara basowa,
kapelmistrz.

 

Gorzowska Orkiestra Dęta to zespół o ponad 60 letniej tradycji i doświadczeniu. Aktualny skład zespołu stanowią uczniowie oraz absolwenci gorzowskich szkół muzycznych, studenci, nauczyciele muzyki, a także muzycy rozformowanej Orkiestry Garnizonowej.

Repertuar Orkiestry jest bardzo urozmaicony. Składają się na niego:
• utwory oficjalne ( hymny, marsze, sygnały wojskowe),
• utwory rozrywkowe (standardy muzyki pop / rock / latin / blues / jazz, pieśni, piosenki, utwory solowe, utwory na chór i orkiestrę),
• utwory i pieśni sakralne na cały rok liturgiczny.

Dzięki tak rozbudowanemu repertuarowi jesteśmy często obecni na wielu ważnych wydarzeniach i imprezach odbywających się w naszym mieście i na terenie województwa Lubuskiego. Są to między innymi:

Imprezy cykliczne:
• Międzynarodowe Spotkania Orkiestr Dętych „Alte Kameraden” w Gorzowie Wielkopolskim,
• Koncerty karnawałowe,
• Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy,
• Koncerty z okazji Dni Gorzowa,
• Uroczystości Państwowe, między innymi 11go listopada.
• Koncert kolęd i pastorałek
Koncerty w obiektach sakralnych:
• Pasterka,
• Rezurekcja,
• Boże ciało,

Od wielu lat siedzibą orkiestry Miejskie Centrum Kultury.

 

Zespół WRONY jest efektem ewolucji zespołu Radio Landsberg (istniejącego w latach 2021 – 2020) , w którym w 2020 roku miejsce wokalistki Jagody Borkowskiej zajął Piotr Huegel – uzdolniony i bardzo wszechstronny szczeciński wokalista, znany z zespołów Retro Gitary, Proyekt A.R.H oraz solowego projektu Pitersky.

Aby podkreślić zmianę stylistyczną uprawianego gatunku muzycznego, zaznaczyć „cięższy” charakter wykonywanej muzyki, zespół rozbudował skład o drugiego gitarzystę, a także zdecydował o zmianie nazwy, rozpoczynają w ten sposób nowy etap muzycznego funkcjonowania.

Stylistyka tworzonej przez WRONY muzyki to klasyczny rock środka z dekoracyjnymi elementami funky, hip hopu i szczyptą progresji. Teksty piosenek to w większości codzienne obserwacje otoczenia, komentarze i strumienie świadomości podmiotu lirycznego, dotyczące jego uczuć i reakcji na mijanych bliźnich. Oczywiście – po polsku.

W skład zespołu wchodzą :

Jerzy Dutkiewicz – gitara basowa i kontrabas – z wykształcenia historyk i muzyk, a także aktywny kontrabasista (członek gorzowskiego Filary Jazz Big Band’u), nauczyciel i wychowawca wielu pokoleń gorzowskich basistów i kontrabasistów.

Wojciech Turczyński – perkusja, instrumenty perkusyjne – z wykształcenia kulturoznawca, muzyk, dzieli swoją aktywność pomiędzy dziennikarstwo telewizyjne i muzykowanie (podobnie jak Jerzy – członek Filary Jazz Big Band’u).
Paweł Klimczak – gitara elektryczna, akustyczna, wokal – prawnik, pisarz, urzędnik państwowy, nowy nabytek odpowiedzialny za „cięższy” charakter tworzonego materiału.

Piotr Huegel – wokal, gitara akustyczna – szczeciński rodzynek – trener personalny, freelancer, autor tekstów piosenek, współtwórca utworów i tekstów piosenek zespołu WRONY.

Piotr Wrona – gitara elektryczna i akustyczna – wykształcenie inżynierskie, zawodowo logistyk, współtwórca utworów i tekstów piosenek zespołu WRONY. Wraz z Jerzym Dutkiewiczem i Leszkiem Wójtowiczem byli założycielami Radio Landsberg.

 

Wstęp wolny.


Europenian flag

.