Dobry Wieczór Gorzów – koncert Orkiestry Dętej OSP Siedlice / kapela Retro

17-07-2022, godz. 19:00
Stary Rynek, Gorzów Wielkopolski

❗️❗️❗️UWAGA ZMIANA MIEJSCA ❗️❗️❗️
Zamiast sceny na Starym Rynku koncerty odbędą się w Amfiteatrze MCK w Parku Siemiradzkiego. Za zmiany przepraszamy!

17 lipca / niedziela / 19:00 /Amfiteatr MCK/ wstęp wolny

 

ORKIESTRA DĘTA OSP SIEDLICE
Działa przy Ochotniczej Straży Pożarnej od 1960 roku. Jest rozpoznawalnym symbolem i wizytówką dzielnicy Siedlice oraz stanowi element krajobrazu kulturowego miasta Gorzów Wlkp. Orkiestra wykonuje utwory uświetniając uroczystości państwowe, lokalne i kościelne. Aktywnie uczestniczymy w życiu kulturalnym Gorzowa Wielkopolskiego. Bierzemy udział w obchodach rocznicowych i festiwalach orkiestr dętych. W 2016 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego uhonorował Orkiestrę Siedlice odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
W repertuarze mamy muzykę marszową, klasyczną, kościelną oraz rozrywkową.
Orkiestrą dyryguje Grzegorz Krzeski.

 

KAPELA RETRO
Działa od 1997 r. Tworzą ją profesjonalni muzycy, których łączy pasja do muzyki i… czarne kapelusze. Muzycy koncertują głównie na terenie województwa lubuskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego, a także Niemiec.
Repertuar kapeli to polskie piosenki lat 50., 60. i 70., standardy francuskie, włoskie, amerykańskie, piosenki rosyjskie, kresowe, cygańskie, biesiadne i wiele innych znanych utworów muzycznych.
Zespół bierze udział w różnego rodzaju przeglądach. W 1999 r. podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Kapel otrzymał wyróżnienie i nagrodę publiczności, a na Powiatowym Przeglądzie Kapel w Witnicy w 2006 r. zajął pierwsze miejsce.
Jeżeli życzą sobie Państwo towarzyszenia kapeli na festynach, dożynkach, uroczystościach w zakładach pracy, w sanatoriach, instytucjach, szkołach, na spotkaniach ogniskowych itp., jesteśmy do dyspozycji. Prezentujemy koncerty muzyczne, wieczory poetycko-muzyczne, gramy do tańca. Tworzymy kapelę złożoną z trzech, czterech, pięciu, sześciu muzyków (w zależności od potrzeb). Spotkanie z muzyką wprowadzi słuchaczy w pogodny nastrój, a świat stanie się piękniejszy.
Skład kapeli:
Józef Sygier – prowadzenie, wokal, instrumenty perkusyjne
Anna Stawska – wokal
Piotr Leśnicki – akordeon
Stanisław Dobrzański – akordeon
Henryk Kawczyński – gitara rytm.
Konrad Stachowiak – gitara bas.


Europenian flag

.