Dobry Wieczór Gorzów – koncerty – Julia Bury z zespołem / anTeny / Raminiak Quartet

31-07-2022, godz. 19:00
Stary Rynek, Gorzów Wielkopolski

 

JULIA BURY
Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Od najmłodszych lat nierozerwalnie połączona z muzyką. Na swoim koncie posiada kilka singli oraz debiutancką EP-kę pt. „Pamiętnik”, które z ogromną przyjemnością zaprezentuje Wam podczas koncertu!
Niezwykle wrażliwa, młoda artystka, która w każdą cząstkę swojego utworu zaklina emocje unikalne dla każdego. Jak wskazuje nazwa debiutanckiej EP-ki – „Pamiętnik” – utwory są tworzone na podstawie jej przeżyć. Są to chwile, wspomnienia zarówno te szczęśliwe, jak i te trudniejsze.

 

anTeny
… istnieje od 2002 roku i nigdy nie zakończyła działalności. Drogi jej muzyków przez ostatnie 10 lat rozchodziły się i schodziły. Zespół z tzw. gorzowskiej sceny jest znany z zaskakujących połączeń wielu gatunków muzyki, co zawsze było jego atutem i przekleństwem. Zawsze w dobrej formie koncertowej pomiędzy patosem a pastiszem, pomiędzy metafizyką, a żartem. Niezrozumiały dla nieosłuchanego odbiorcy. Lider i autor słów, oraz piosenek, Bartosz Matuszewski (Niedźwiedź) jest znany z poszukiwań ciekawych gitarowych dźwięków, i krzyżowania form frapujących poszukiwaczy nazw gatunków muzycznych. Zespół w 2022 roku świętuje 20-to lecie istnienia i z tej okazji spotyka się na „mecz towarzyski” i wspominanie „starych dobrych czasów”.
Zapraszamy na koncert jakże zacnym i oryginalnym składzie anTeny :
Cyprian Anders
Mateusz Kwiatkowski
Jay Obrowski
Niedźwiedź Bartosz Matuszewski.

 

RAMINIAK electric Quartet
To formacja złożona z najlepszych aktualnie muzyków jazzowych w swoich kategoriach instrumentów. Muzycy na tyle jeszcze młodzi, aby wciąż poszukiwać nowych brzmień i wspaniałe cieszyć się i bawić wspólnym graniem, ale już na tyle doświadczeni i uhonorowani licznymi nagrodami i miejscami w
rankingach pism muzycznych, aby dać pewność, ze tworzona przez nich muzyka jest najwyższej klasy.
Piękne i melodyjne tematy lidera okraszone znakomitymi improwizacjami wprowadzają w znakomity nastrój, dając dużo dobrej energii i pozytywnych wibracji.
Skład:
Tomasz Wendt-saksofony
Przemysław Raminiak-instr.klawiszowe
Piotr Lemańczyk-gitara basowa
Tomasz Łosowski-perkusja.

 

Stary Rynek / Wstęp wolny


Europenian flag

.