ELDO / DANIEL DRUMZ

29-01-2011, godz. 09:00 - 19:00
Sala Widowiskowa MCK, Drzymały 26, Gorzów Wielkopolski

Wystąpią:

ELDO / DANIEL DRUMZ

oraz RAKU I ZACHODNIE BRZMIENIE

oraz formacja taneczna SINIOR SKŁAD FAMILY

KONCERT PROMUJĄCY NAJNOWSZY ALBUM  ”ZAPISKI z 1001 NOCY”

Leszek „Eldo” Kaźmierczak, znany także jako Eldoka – pseudonim wywodzi się z jego inicjałów L. K. (eL do Ka). Urodzony 27 lipca 1979 roku w Warszawie. Raper, członek nieistniejącej już grupy Grammatik. Tworzy głęboki, refleksyjny, liryczny rap, któremu często blisko jest do poezji. Wychowywał się na warszawskim Bemowie.

Poza kolaboracjami w środowisku hiphopowym współpracował między innymi z Leszkiem Możdżerem (w utworze grupy Grammatik – „Każdy ma chwile”) i Moniką Brodką, dla której napisał teksty do utworów pt. „Bajeczka (Intro)” oraz „Samochody i tramwaje”, które ukazały się na albumie wokalistki – „Moje Piosenki”.

Był jednym z głównych bohaterów kontrowersyjnego dokumentu Sylwestra Latkowskiego pt. „Blokersi”. Jego bardzo ostra wypowiedź o kondycji ówczesnego hip-hopu w Polsce w innym dokumencie – „Mówią Bloki 2” (MTV Polska) – wywołało sporą niechęć reszty środowiska hiphopowego, w tym przede  wszystkim Tedego. Niechęć ta doprowadziła do bitwy freestylowej, która odbyła się w płockim klubie „Crazy” 26 sierpnia 2001 r., gdzie „Obrońcy Tytułu” (ekipa Eldo – Pezet, Noon, Dena, Praktik, DJ Romkiem, Parker, Pudel i Kret) zmierzyli się z „Gib-Gibonem” (min. Tede, WSZ, CNE). Zostało to uwiecznione kamerami Vivy Polska.

Uczestniczył w projekcie „Broniewski” – miał reprezentować raperów. Projekt zakładał wykonywanie utworów Broniewskiego w różnych formach wyrazu.

 

Bilety:

25,00 zł w przedsprzedaży do nabycia: od godz. 9:00 do 19:00 od poniedziałku do piątku w MCK przy Drzymały  a także Filut Shop, Ticketpro.pl,  Hip-Hop.pl.
30,00 zł w dniu koncertu

 

 

W internecie

http://danieldrumz.com/

 

Dyskografia:

Albumy solowe:

• Opowieść o tym, co tu dzieje się naprawdę (2001)

• Eternia (2003)

• (Człowiek, który chciał ukraść alfabet (2006)

• 27 (2007)

• Nie pytaj o Nią (2008)

• Zapiski z 1001 Nocy (2010)

 

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Organizator: PW EventsEuropenian flag

.