Electronic Wave

01-09-2012, godz.
Amfiteatr Miejskiego Centrum Kultury, Drzymały (Park Siemiradzkiego), Gorzów Wielkopolski

Electronic Wave, to muzyczne wydarzenie o skali jakiej próżno szukać w historii Gorzowa Wielkopolskiego. Pierwszy tego  typu event, który odbędzie się 1 września 2012 w gorzowskim Amfiteatrze – w miejscu do tego stworzonym. W samym  sercu miasta, w jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce, gdzie wspaniała akustyka, potężne  nagłośnienie i oprawa wizualna będą uzupełnieniem tego wszystkiego co wydarzy się na terenie Amfiteatru, a dziać się  będzie wiele.
Electronic Wave, to muzyczna alternatywa – festiwal dla spragnionych elektronicznej muzyki na najwyższym poziomie, na  którym pojawią się artyści światowego formatu, którzy zaprezentują muzykę z duszą, tworzoną na oczach publiczności.  Właśnie to hasło czyli „elektroniczna muzyka z duszą” przyświecało organizatorom czyli Miejskiemu Centrum Kultury i grupie zapaleńców z kolektywu PCrew przy przygotowywaniu całego wydarzenia.
Dwie sceny zagwarantują odpowiednia dawkę emocji, gdzie przez ponad 18 godzin nieprzerwanie aż do wschodu słońca będzie można usłyszeć muzykę elektroniczną wielu gatunków: od melodyjnego house, poprzez detroit i minimal do najcięższych odmian industrialnego techno oraz drum’n’bass.
Główna scena Amfitatru będzie najważniejszym punktem Electronic Wave, zagrają na niej zaproszone gwiazdy oraz członkowie gorzowskiego kolektywu PCrew. Zabawa wystartuje o godzinie 19.00. Z kolei na małej scenie położonej na terenie amfiteatru swoje sety zaprezentują lokalni dj’e oraz dwóch laureatów ogólnopolskiego konkursu na najlepszego seta. Muzyka z tej sceny zabrzmi już o godzinie 12.00 i będzie przedsmakiem głównego wydarzenia. Na terenie Amfiteatru stworzone będzie mini-miasteczko festiwalowe aby każdy mógł wchłonąć niepowtarzalną atmosferę tego wydarzenia.
Gwiazdy, które zagoszczą na Electronic Wave, będą tworzyć swoją muzykę na żywo. Ich liveact’y to niewątpliwie jeden z najistotniejszych elementów, który wyróżni Electronic Wave od innych eventów.
Po raz pierwszy w Polsce pojawi się Vince Watson. To pochodzący ze szkockiego Glasgow – producent, dj ale przede wszystkim muzyk, który podczas swoich liveact’ów z użyciem legendarnych syntezatorów Roland wprowadza publiczność w inny wymiar postrzegania muzyki. Czyste analogowe brzmienie rodem z Detroit uzupełnia niesłychanie melodyjnymi aranżacjami, co daje piorunujący efekt końcowy.
Aril Brikha to legenda, chyba cały muzyczny świat kojarzy jego nieśmiertelny Groove La Chord, który już grubo od ponad dekady definiuje pojęcie detroit techno. Urodzony w Iranie związany ze Szwecją producent, grał w najsłynniejszych klubach oraz na wielu światowych eventach m.in. legendarnym DEMF w Detroit.
Chymera, to Irlandczyk rezydujący obecnie w Berlinie, przedstawiciel nowej fali muzyki elektronicznej, który przebojem wdziera się na scenę, wydając kolejne niesamowite kawałki, a Electronic Wave jest oficjalnym punktem jego trasy koncertowej promującej nowy album.
Kuba Sojka – to jeden z najlepszych polskich producentów. Świeża krew na polskim rynku, oraz postać która odnosi już sukcesy na światowej scenie muzyki elektronicznej. Jego ostatni album odbił się olbrzymim echem pośród całej muzycznej społeczności. Młody muzyk z Mysłowic swoje liveact’y prezentował m.in na festwalu Audrioriver, a także w klubach całej Polski.
Uzupełnieniem głównej sceny będzie czołowy polski dj, który wchodzi w skład elitarnej grupy europejskich djów związanych z producentem sprzętu ECLER – pochodzący ze Świdnika Optymist.
Na dużej scenie wystąpią także członkowie gorzowskiego kolektywu PCrew czyli Refill, Andy K, Java i Simon Size.
Gwarantujemy niepowtarzalną atmosferę oraz muzykę na najwyższym poziomie.
Zapraszamy!!!
Więcej informacji, aktualne newsy, info o biletach dostępne są na stronie:
www.electronicwave.pl
——————————————-
Bilety na Electronic Wave sprzedawane będą:
od 17.07 do 31.08 w cenie 35 zł
oraz w dniu imprezy w cenie 45 zł
Bilety będą dostępne w:
Kasa Miejskiego Centrum Kultury, ul. Drzymały 26, Gorzów Wlkp, od poniedziałku do piątku od 10:00 do 16:00
oraz na portalach:
muno.pl
ticketpro.pl
——————————————
LINEUP
Scena główna
– Vince Watson [Live Act]
– Aril Brikha [Live Act]
– Chymera [LiveAct]
– Kuba Sojka [Live Act]
– Refill [Dj Set]
– Andy K [Dj Set]
– Optymist [Dj Set]
– Java [Dj Set]
– Simon Size [Dj Set]
Mała scena
– Dj nagrodzony w konkursie – pierwsze miejsce
– Dj nagrodzony w konkursie – drugie miejsce
– Doctor [Dj Set]
– Vira [Dj Set]
– Masist [Dj Set]
– Copecky [Dj Set]
– H20 [Dj Set]
– Daydreamer [Dj Set]
– Simon Size [Dj Set]
– Greedy [Dj Set]
——————————————-
TIME TABLE:

już wkrótce …Europenian flag

.