Przedstawiamy: legalny i darmowy dostęp do filmów z audiodeskrypcją . Spotkanie online dla osób z wadą wzroku

25-03-2021, godz. 19:00
Internet,

Fundacja Siódmy Zmysł i Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie serdecznie zapraszają na spotkanie online dotyczące dostępności kultury dla osób z niepełnosprawnością wzroku na przykładzie platformy adapter.pl. Przedstawimy możliwości legalnego i darmowego dostępu do filmów z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Porozmawiamy o tym, czym jest audiodeskrypcja. Przedstawimy punkt widzenia twórcy audiodeskrypcji, jak i jej odbiorcy. Podyskutujemy na temat dostępności kultury, jej powszechności i ograniczeń. Spotkanie poprowadzi Regina Mynarska oraz Dawid Górny.

Regina Mynarska. Autorka audiodeskrypcji filmowych, teatralnych i muzealnych, trenerka, koordynatorka projektów. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego; członkini grupy eksperckiej projektu Kultura Wrażliwa Urzędu Marszałkowskiego Woj. Małopolskiego. W zespole Fundacji Siódmy Zmysł od 2015 roku. Współpracuje między innymi z: Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Teatrem Ludowym w Krakowie, Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie, Krakowskim Biurem Festiwalowym, Krakowskim Festiwalem Filmowym.

Dawid Górny. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Działacz organizacji pozarządowych działających w obszarze niepełnosprawności wzroku. Prezes International Technical Communication Qualification Foundation w Krakowie. Konsultant w Fundacji Siódmy Zmysł jako odbiorca Usług dostępności.

Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom 25 marca 2021 r o godzinie. 19:00. Prosimy o rejestrację na wydarzenie pod adresem e-mail: daja.weiss@mckgorzow.pl W przypadku osób, które nie korzystały jeszcze z platformy Zoom, warto wcześniej zainstalować ją na urządzeniu. Na dzień przed wydarzeniem prześlemy Państwu link do spotkania.


Europenian flag

.