FURMAN

13-10-2012, godz.
Jazz Club Pod Filarami, Jagiełły 7, Gorzów Wielkopolski

Okładka wydawnictwa płytowego "FURMAN"godzina otwarcia klubu 19.30

Koncert promocyjny wydawnictwa płytowego „FURMAN” Wystąpią : WPP, Karotka, UL/KR, Żółte Kalendarze, anTeny i Macio Parada.

Furman – ta płyta ma historię i ducha. W mieście średniej wielkości żył z literatury Poeta. Taki prawdziwy wzór do nienaśladowania dla młodszych a przez to obdarzony ich uwagą. Był w mieście znany tym uzależnionym nie tylko od intelektu, tym czytającym ze zrozumieniem, albo tylko czytającym. Płyta „Furman” nie jest w żadnej mierze tworem sentymentalnym, stworzonym na zamówienie „Miasta”, ani nawet nie hołdem. To efekt uścisku serca na wieść, że Poeta już nie wpadnie do Kawiarni Letniej, Jazz Clubu, Lamusa czy Magnata. Kilkanaście osób od lat grających w różnych konstelacjach stworzyło z wierszy piosenki. Kompilacja jest zatem pełnowartościowym dziełem muzycznym. Album, choć różnorodny nosi stempel jakości i jest spięty tożsamością estetyczną środowiska tworzącego gorzowską scenę alternatywną. Emocjonalnego zrzutu dokonali: WPP, UL/KR, Karotka, Żółte Kalendarze, anTeny, Macio Parada. Obok utworów na wskroś współczesnych muzycy świadomie odnoszą się do historii polskiego rocka, big beatu i jazzu. Sięgając do epoki muzycznej z czasów młodości i wieku dojrzałego Poety nie uzurpują jednak sobie prawa do odgadywania jego gustu.

Jeżeli jakaś strofa zabrzmi niewyraźnie ( Furman tak właśnie mówił ), aby dociec znaczenia, można sięgnąć do załączonego do płyty folderu z wierszami lub po tomik. Może to zamierzone a może nie, ale efekt aliansu muzycznej alternatywy z poezją jest taki, że Furman dla Gorzowian staje się bardzo rozpoznawalnym poetą. Staranny dobór wierszy wykorzystanych na płycie zaskakuje selekcją i interpretacją, innym Furmanem niż niesie dotychczasowe doświadczenie obcowania z jego dorobkiem i osobą. To dowód szczerego, autentycznego zaangażowania twórców płyty.

Gorąco polecamy!

wydawca płyty: Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie Wielkopolskim

PŁYTA Furman: Niespełna 40 minut muzyki do 11 wierszy.

1. KIEBZAK#WPP – Inne Bogactwo
2. ŻÓŁTE KALENDARZE *** (Już wrzosy zakwitły…)
3. anTeny – Choćbyś chciał
4. ŻÓŁTE KALENDARZE *** (Es ist nicht wahr…)
5. KAROTKA – Niedomówienia
6. ŻÓŁTE KALENDARZE *** (Tyle światła…)
7. anTeny – Inwokacja
8. Macio Parada – Cierpliwości
9. anTeny – Z boku widziane z mroku
10. WPP ft. głosy*** (Uwikłany w codzienność…)
11. UL/KR – Gdy staje się twoja nieobecnośEuropenian flag

.