Janek Samołyk z zespołem

05-03-2011, godz.
Klub Muzyczny MCK – Magnat, Drzymały 26, Gorzów Wielkopolski

bilety: 10 zł

Janek Samołyk to wrocławski wokalista, gitarzysta i autor piosenek, którego twórczość najczęściej opisuje się jako mieszankę brytyjskiego rocka i polskiej poezji śpiewanej. Do swoich inspiracji muzyk zalicza takich wykonawców, jak: The Beatles, Beach Boys, The Smiths, blur, Republika czy Marek Grechuta.

Jego muzyka zachwyciła jurorów konkursu debiutów na OFF Festivalu 2009. Samołyk wygrał plebiscyt i zebrał pochlebne recenzje od jury, w którego składzie zasiadali Artur Rojek (Myslovitz), Macio Moretti (Mitch&Mitch) czy Krzysztof Ostrowski (CKOD). W 2010 roku wrocławianin doszedł do finału konkursu w Jarocinie, został także laureatem festiwalu im. Grzegorza Ciechowskiego, na którym brawurowo wykonał „Białą Flagę”. Na koncertach Samołyk jest wspierany przez czteroosobowy zespół w składzie: Przemek Mikołajczyk (klawisze), Piotr Wojniusz (bas), Michał Fischer (perkusja) i Tomasz Mreńca (skrzypce elektryczne).

Debiutancki album „Wrocław” ukazał się pod koniec 2010 roku i został świetnie przyjęty przez krytykę. Płytę promują teledyski do piosenek „Wszy” i „I ain’t gonna give up (yet)”.

„Wraz z zespołem promujemy płytkę „Wrocław”, która ukazała się pod koniec zeszłego roku. Konsekwentnie staramy się odwiedzać naszą publiczność na koncertach w całym kraju. Bardzo się cieszę, że po raz pierwszy będziemy mogli zagrać w Gorzowie! Gramy cały materiał z albumu, przygotowaliśmy również kilka niespodzianek.” – mówi Janek Samołyk.

 Europenian flag

.