Kabanos

24-05-2015, godz. 20:00
sala widowiskowa MCK, Drzymały 26, Gorzów Wielkopolski

plakat Galeria Kabanos24 kwietnia o godz. 20:00 na scenie Miejskiego Centrum Kultury wystąpi Kabanos, zespół który trzykrotnie zagrał na Przystanku WOODSTOCK, grając kolejno na Małej Scenie (2012 – po tym występie zdobył nagrodę ZŁOTEGO BĄCZKA, na Dużej Scenie (2013), oraz w Pokojowej Wiosce Kryszny (2014), gdzie ustalił nowy rekord długości koncertu sceny: 2h 55min.

Początki zespołu sięgają 1997, z biegiem czasu grupa rozwijała się samodzielnie i niezależnie, przez lata zdobywając coraz większą publiczność – na wyjazdach w coraz dłuższe trasy i coraz większe kluby. Każda płyta, poczynając od wydanego własnym sumptem albumu „Zęby w Ścianę” w 2007 roku to kolejny etap ewolucji grupy. Na najnowszym albumie „Dramat Współczesny” Kabanos pokazuje większą dojrzałość w formie i przekazie, nowe brzmienie, surowość i ciężkość połączoną z umiejętnością do pisania chwytliwych piosenek, z których słynie grupa. To także pierwszy album, na którym pojawiają się ciężkie ballady i rozbudowane, progresywne wręcz kompozycje.

Koncert supportuje zespół PLAN.

Bilety: przedsprzedaż 25 zł, w dniu koncertu 35 zł, do nabycia: kasa MCK ul. Drzymały 26, InfoKiosk w galerii Askana .Europenian flag

.