Kaziuk Wileński 2015 w Miejskim Centrum Kultury

23-03-2015, godz. 10:00
sala widowiskowa MCK, Drzymały 26, Gorzów Wielkopolski

plakat Kaziuk Wileński 2015 w Miejskim Centrum KulturyW ramach obchodów Kaziuków 2015, Miejskie Centrum Kultury zaprasza 21 marca o godz. 10.00 na Minijarmark- Wileński – „Smaki, smaczki z Wileńszczyzny”.
Na minijarmarku będzie można kupić i spróbować: prawdziwego chleba wileńskiego, obwarzanki wileńskie, pierniki lukrowane, sękacze, wileńskie palmy wielkanocne i inne słodkie niespodzianki przywiezione przez zespół „Znad Mereczanki”. Będzie można zakupić również płytę CD zespołu „Znad Mereczanki” wydaną z okazji 20- lecia istnienia zespołu.

O godz. 11.00 na scenie MCK wystąpi Polski Zespół Artystyczny „Znad Mereczanki” Jaszuny/ Litwa.
Zespół kultywuje polskie tradycje jaszuńskiej ziemi, bierze udział w wielu przedsięwzięciach kulturalnych. W ciągu wielu lat działalności zespół dał mnóstwo koncertów, uczestniczył w licznych imprezach kulturalnych zarówno na Litwie jak i w Polsce. W programie artystycznym zespołu znajdują się piosenki polskie, ludowe, piosenki z Wileńszczyzny. Kierownikiem artystycznym zespołu jest Maria Alencynowicz. 7 lutego 2015 r. zespół obchodził Jubileusz 20-lecia.

Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy!
Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej oddz. Gorzów Wlkp. oraz Miejskie Centrum Kultury.Europenian flag

.