Koncert Paula i Karol

21-01-2011, godz.
Klub Muzyczny MCK – Magnat, Drzymały 26, Gorzów Wielkopolski

Ten warszawski duet ze światowym spojrzeniem na muzykę (Paula dorastała w Kanadzie, Karolspędził kilka lat w Nowym Jorku) to jedna z większych muzycznych niespodzianek na polskiej sceniew 2009 roku. W tym czasie zespół powiększył się między innymi o Igora Nikiforowa (członka zespołuStwory), który urozmaicił brzmienie o perkusję. Nie przeszkodziło to jednak zachować oryginalnejświeżość i bezpretensjonalności, uzyskiwanej przy pomocy gitary , skrzypiec i dwóch wdzięcznychgłosów. Najprościej zaklasyfikować ich muzykę jako urban folk, chociaż oni sami mówią skromnie:

To jest nasza wersja tego, co nazywa się popem. Gramy prostą muzykę i w odróżnieniu od większości polskich muzyków nie mamy z tym problemu.

W styczniu 2010 roku grupa wydała debiutancką EP-kę „Goodnight Warsaw”, a teraz powracają zdoskonale recenzowanym, pełnym materiałem z wydanej 8 grudnia płyty „Overshare”.
Mają na swoim koncie występy na najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce oraz supportowanie długo oczekiwanego koncertu zespołu Zacha Condona, Beirut.

Bilety: 10,00 zł.

W internecieEuropenian flag

.