Koncert „Poważnie Niepoważnie”

21-04-2023, godz. 18:00
Klub Kultury MCK Jedynka, Chrobrego 9, Gorzów Wielkopolski

Wystąpią:
Magdalena Wróbel-Patroś
Kontrabasistka, studentka i czynna artystka sceniczna. Naukę gry na instrumencie rozpoczęła w rodzimym Gorzowie Wielkopolskim w Szkole Muzycznej im. T. Szeligowskiego. Następnie kontynuowała ją w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Szczecinie. Studiowała na Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. dr. hab. Leszka Sokołowskiego. Obecnie jest na ostatnim roku magisterskim w klasie kontrabasu dr. Karola Nasiłowskiego na Akademii Sztuki w Szczecinie.
Koncertowała z orkiestrami po całej Europie, jak i na świecie. Odbyła podwójne tourne po Chinach. Pracowała pod batutą znanych w Polsce i na świecie dyrygentów: Antoni Witt, Krzesimir Dębski, Zygmunt Rychert oraz Adi Bara.
Jest laureatką III miejsca na 19th International Music Competition ”Euterpe” w Corato (Włochy) oraz stypendystką Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego w dziedzinie Muzyka.

Dominik Franczuk
Pianista i wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w klasie fortepianu Anny Gajewskiej, w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia im. Prof. Marka Jasińskiego w Szczecinie. Następnie kontynuował naukę w klasie fortepianu Pawła Gorczyńskiego, w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie. W 2021 roku ukończył Studia II stopnia na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Marii Murawskiej i dra Pawła Wakarecego. Współpracował z wieloma wybitnymi pedagogami, na kursach i lekcjach mistrzowskich w kraju i za jego granicami – m.in. z prof. T. Ungarem, prof. J. Godziszewskim, prof. M. Szczepańskim, prof. A. Górecką, prof. J. Marcinkowską, prof. A. Artykiewiczem, prof. V. Balzanim, prof. A. Malling. Laureat konkursów pianistycznych w Szczecinie, Mediolanie i Sztokholmie.

Program:
F. Chopin – Mazurek a moll op. 17 nr 4
(Dominik Franczuk – fortepian)
Gabriel Fauré- Après un rève (solo kontrabas)
Camille Saint- Saëns- Słoń na kontrabas i fortepian z cyklu „Karnawał zwierząt”
Karl Ditters von Dittersdorf – Koncert kontrabasowy E- dur
część I Allegro moderato
część II Adagio
Serge Koussevitzky – Koncert na kontrabas i orkiestrę (fortepian) fis-moll op.3
Część I Allegro
Astor Piazzolla – Kicho

Zaprasza: Klub Aktywne 60+
Prowadzenie spotkania: Teresa Antonina Milowska

21 kwietnia 2023, godz. 18:00
Klub Kultury MCK Jedynka, ul. Chrobrego 9
Wstęp wolny.


Europenian flag

.